Taşınabilir HDD uzun indirme işlemi gerçekleştirirken sıcaklıktan yanar mı?

İnsan.exe

Hectopat
Daha fazla  
GTA 5 indirmek istiyorum PC de yer yok, taşınabilir HDD'e indireceğim fakat HDD olduğu için ısınıyor ve ben yanmasından korkuyorum. 1 günde sürebilir 12 saat de indirme işlemi bu süre zarfında HDD yanar mı?

İmkansız diye bir şey yoktur ama HDD'nizde özel bir sorun yoksa düşük ihtimalli şeylerden korkup bundan çekinmeniz bence mantıksız.

Cezam yeni kalktı simdi cevap verebiliyorum ben 1 2 saat sonra HDD elime aldığımda altı ısınmıştı benim de boyle bir soru aklıma geldi bu simdi 12 veya 24 saat cayır cayır çalışıp ısınınca yanarmı diye bir de benimki taşınabilir ya fark olur mu WD elements modeli idi sanırım.

Cezam yeni kalktı simdi cevap verebiliyorum ben 1 2 saat sonra HDD elime aldığımda altı ısınmıştı benim de boyle bir soru aklıma geldi bu simdi 12 veya 24 saat cayır cayır çalışıp ısınınca yanarmı diye bir de benimki taşınabilir ya fark olur mu WD elements modeli idi sanırım.

Isınabilir ama bu "yandığı" veya zarar gördüğü anlamına gelmez. İlgili diskin S.M.A.R.T. değerlerinde bir sorun gözükmüyorsa bence endişelenmeye çok gerek yok, bu daha çok trafik kazası olur diye trafiğe çıkmamaya benziyor, hayat olası düşük ihtimalli kötü olasılıklara göre yaşanmaz.

Isınabilir ama bu "yandığı" veya zarar gördüğü anlamına gelmez. İlgili diskin S.M.A.R.T. Değerlerinde bir sorun gözükmüyorsa bence endişelenmeye çok gerek yok, bu daha çok trafik kazası olur diye trafiğe çıkmamaya benziyor, hayat olası düşük ihtimalli kötü olasılıklara göre yaşanmaz.

Dediklerinizi anladım sıkıntı yoksa bir şey olmaz demissinizde benim HDD icinden surekli tık tık diye bir ses geliyor ve bu sürekli durmadan geliyor bu nedir hafifce fan sesine benzer bir seste heliyor.

Dediklerinizi anladım sıkıntı yoksa bir şey olmaz demissinizde benim HDD icinden surekli tık tık diye bir ses geliyor ve bu sürekli durmadan geliyor bu nedir hafifce fan sesine benzer bir seste heliyor.

CrystalDiskInfo yazılımını buradan indirin, kurun ve çalıştırın. Yazılımı çalıştırmadan önce ilgili diskin bilgisayarınıza takılı olduğuna emin olun. Daha yazılımın üst kısmındaki sekmelerden ilgili taşınabilir diski seçin. Diskin markası, modeli ve depolama kapasitesinden hangisinin ilgili taşınabilir disk olduğunu anlayabilirsiniz. Son olarak ilgili diski seçince yazılımın tam bir ekran görüntüsünü gönderin, bu şekilde diskin sağlıklı olup olmadığını anlayabileceğiz.

GTA 5 indirmek istiyorum PC de yer yok, taşınabilir HDD'e indireceğim fakat HDD olduğu için ısınıyor ve ben yanmasından korkuyorum. 1 günde sürebilir 12 saat de indirme işlemi bu süre zarfında HDD yanar mı?
harici(taşınabilir) harddiskte arıza yoksa yanmaz, biraz ısınması normal
Hddler içinde bir disk var ve bu disk dönerken bu sesi çıkarabiliyor. Tabi çok aşırı fazla böyle fan sesi kadar fazla gelmiyosa normal bir şey bu.

Harici(taşınabilir) hard diskte arıza yoksa yanmaz, biraz ısınması normal.

HDD'ler içinde bir disk var ve bu disk dönerken bu sesi çıkarabiliyor. Tabii çok aşırı fazla böyle fan sesi kadar fazla gelmiyorsa normal bir şey bu.

HDD 12 saat indirme yaptı ve şu an görünürde sıkıntı yok bosuna endiselenmisim.

CrystalDiskInfo yazılımını buradan indirin, kurun ve çalıştırın. Yazılımı çalıştırmadan önce ilgili diskin bilgisayarınıza takılı olduğuna emin olun. Daha yazılımın üst kısmındaki sekmelerden ilgili taşınabilir diski seçin. Diskin markası, modeli ve depolama kapasitesinden hangisinin ilgili taşınabilir disk olduğunu anlayabilirsiniz. Son olarak ilgili diski seçince yazılımın tam bir ekran görüntüsünü gönderin, bu şekilde diskin sağlıklı olup olmadığını anlayabileceğiz.

1652977070462.png

1652977035505.png

Sonuçlar bu hocam HDD markam bu değil bu arada Western Digital elements modelini aldım ben.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD 12 saat indirme yaptı ve şu an görünürde sıkıntı yok bosuna endiselenmisim.

Eki Görüntüle 1392901

Eki Görüntüle 1392899

Sonuçlar bu hocam HDD markam bu değil bu arada Western Digital elements modelini aldım ben.

Diskinizde bozuk olması nedeniyle kullanıma kapatılmış sektörler ve kararsız sektörler var, ancak bildiğim kadarıyla bunlar diskin çalışmasını engelleyecek kadar ciddi sorunlar değil, diski yine de kullanabilirsiniz oyun gibi şeyler için.

Ancak sizlere tavsiyem kaybetmeniz halinde sorun yaratabilecek kişisel verileri burada depolamayın veya burada depolasanız bile aynısının yedeğini başka güvenli bir yerde tutun.

Geri
Yukarı