Taşınabilir HDD'deki Tüm Verileri Kalıcı Silme

exper123

Kilopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
Malumunuz Windows 10 çıkacak. Haliyle bir sürü iş bekliyor bizi. Bende bilgisayarlardaki veriler için tanıdıktan hiç kullanılmamış kutusunda 1 TB HDD'yi ödünç aldım. 1-2 haftaya işim bitince geri vereceğim. Fakat bu HDD geri verildikten sonra satışa çıkacağı için içindeki verilerin geri döndürülemeyek şekilde kalıcı silinmesi lazım. Bunu nasıl yapabilirim ?

Marka/Model: WD My Passport Ultra

Daha önce buna benzer bir işlemi laptopum için yapmıştım ama tam hatırlamıyorum ve kaynağı da bulamadım. Factory format mı neydi her şeyi siliyordu. 1 saat falan sürmüştü. Ayrıca HDD'ye zarar gelmemesi lazım sonuçta emanet.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD Tune Pro ile "Erase" sekmesinden secure erase yapabilirsin.

Daha önce buna benzer bir işlemi laptopum için yapmıştım ama tam hatırlamıyorum ve kaynağı da bulamadım. Factory format mı neydi her şeyi siliyordu. 1 saat falan sürmüştü. Ayrıca HDD'ye zarar gelmemesi lazım sonuçta emanet.
Bu yöntem 120GB HDD yaklaşık 10 saat diyordu benim HD160JJ 160GB o kadar sürmedi güvenli ama elektrik kesilmez ya da PC kapanmazsa.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı