Taşınabilir Kişisel Cloud

ServerTower

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi bir harddisk alıp onu cloud şeklinde kullanmak istiyorum ama nelere ihtiyacım olduğu konusunda emin değilim. Neden ihtiyaç duyuyorsun derseniz: Şehir dışındayım, üniversitedeyim. Telefonumun hafızası doldu ve OTG desteği yok.

Raspberry Pi üzerine OMV kurarak, USB üzerinden HDD bağlayarak, FTP sunucusu kurarak yapabilirsin. Çok az elektrik tüketecektir ve 7/24 çalışabilir. Ama telefondan sürekli erişebilmen için, bir modeme bağlı olmalı ve hiç oynatmamalısın. Cloud sabit olmalıdır.

@MF Harddiski Bluetooth ile bağlayıp dosya aktarımı yapmam mümkün mü? Bluetoohun çalışması için illa bir işletim sistemi veya diğer donanımsal parçalar gerekli mi?

Raspberry Pi üzerine OMV kurarak
Farklı aracı bir program kullanmak istemiyorum. İnternete hiç bağlamadan dosya aktarım imkanınız yok mu? Bluetooth kullanarak gibi?

WD My Cloud veya türevlerinden almak mantıklı mı? Benzeri yapılabilir mi?

Farklı aracı bir program kullanmak istemiyorum. İnternete hiç bağlamadan dosya aktarım imkanınız yok mu? Bluetooth kullanarak gibi?

WD My Cloud veya türevlerinden almak mantıklı mı? Benzeri yapılabilir mi?
My Cloud'un benzerinin yapılışını anlattım ben sana zaten. Raspberry Pi'yi bir araştır derim. Uğraşamam dersen, bütçen varsa My Cloud tarzı ürünler alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı