Taşınabilir şarj cihazı Case 4U seçimi!

Amper uyumluluğu kullanacağınız cihazlara göre değişir.
Örn: Cihazınızın adaptörü 5V-1A ise sizinde kullanacağınız kablosuz şarj cihazının çıkış gücünün 5V-1A olmasında fayda vardır.
5V-1,5A çıkışa sahip olan bir kablosuz şarj cihazı ile şarj yapabilirsiniz ancak bu durumda 1 saatte şarj olacak cihaz 45 dakikada şarj olur.
Yani cihazınızın pilini hızlı şarj etmiş olursunuz.
Cihazınızın bataryası 5V-1A ise ona göre şarj cihazınızı seçin netice itibari ile bataryanın üretim şekli 5V-1A göre yapılmıştır. Bunu hızlı şarj etmek bataryanın ömrünü azaltacaktır.

Ben de Samsung'un "Universal Battery Pack 9000 mAh" ürününü kullanıyorum. Çok memnunum. Yanında verdikleri kısa sarj aletiyle çok hızlı sarj edebiliyorsunuz. Tavsiye ederim.

@Emil söz ettiğiniz ürünün mah değeri bence oldukça düşük. Kullanıcı GM Elite kullanıyor. Cihaz 2500 mahlık bataryadan besleniyor. 3200 mahlık bir batarya cihaz en fazla 1.5 kez şarj eder.

Cihazı değerlendirirken 2 aşamada değerlendirmeliyiz.
1. Cihazın output değeri mA olarak.
2. Cihazın Kapasitesi mA olarak. İçerisindeki bataryanın.

Output değeri sağlıklı olması açısından kullandığınız cihazların şarj adaptörleri ile aynı çıkışta olmalı Örn: 1000mA
Cihazın Kapasite değeri ne kadar uzun süre kullanacağınızı belirtir. 1800mA yarım gün, 2500mA 1 gün, 5000mA iki gün. Süreler örneklemedir, tercihinize göre kablosuz şarj cihazınızı seçin. Kendi düşüncem biraz daha cepte rahat taşınabilir modellerden olması, Sonuçta zor anlarda takviye olarak kullanacağız. Büyük boyutlarda tercih ettiğinizde yer yer ağırlığını da hissettirebilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı