Çözüldü Taşınabilir SSD/HDD'ye uygulama kurulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

edgecrise

Centipat
Daha fazla  
Merhaba değerli forum üyeleri,
Elimde ASUS TP200s notebook var. Yalnız bu Notebook'un hafızası çok düşük, yaklaşık 30GB.
Bu depolamanın yaklaşık 27-28'ini işletim sistemi vs. kullanıyor. Geriye kalan alan hiçbir türlü yetmiyor.
Ben de biraz araştırmam sonucunda portable SSD/HDD'leri buldum yalnız tam güvenemiyorum,
Kafama takılan yer şu, ben sistemin bilgisayarda kalmasını istiyorum ama sonradan kuracağım uygulamaların vs. portable SSD/HDD'ye kurulmasını istiyorum. Bu mümkün mü?
Portable (taşınabilir)SSD/HDD'ye kurduğum uygulamalar vs. notebookta sorunsuz çalışır mı?
Hangi portable(taşınabilir) SSD/HDD'leri tavsiye edersiniz?
Teşekkür ederim...

Çözüm
Kurulabilir. Sonra taşınabilir HDD/SSD'nin içindeki dosya konumundan programın kısayolunu laptoptaki Windows'un masaüstüne eklersiniz. Taşınabilir disk takılı olduğu sürece de kullanabilirsiniz o programı.
Direk başlığa cevap olarak, evet kurulur. Ben 4 GB hafızası olan ASUS Eee PC701'de USB ve SD kart ile hallediyordum program işini.

Kurulabilir. Sonra taşınabilir HDD/SSD'nin içindeki dosya konumundan programın kısayolunu laptoptaki Windows'un masaüstüne eklersiniz. Taşınabilir disk takılı olduğu sürece de kullanabilirsiniz o programı.

Çözüm
Merhaba değerli forum üyeleri,
Elimde ASUS TP200s notebook var. Yalnız bu Notebook'un hafızası çok düşük, yaklaşık 30GB.
Bu depolamanın yaklaşık 27-28'ini işletim sistemi vs. kullanıyor. Geriye kalan alan hiçbir türlü yetmiyor.
Ben de biraz araştırmam sonucunda portable SSD/HDD'leri buldum yalnız tam güvenemiyorum,
Kafama takılan yer şu, ben sistemin bilgisayarda kalmasını istiyorum ama sonradan kuracağım uygulamaların vs. portable SSD/HDD'ye kurulmasını istiyorum. Bu mümkün mü?
Portable (taşınabilir)SSD/HDD'ye kurduğum uygulamalar vs. notebookta sorunsuz çalışır mı?
Hangi portable(taşınabilir) SSD/HDD'leri tavsiye edersiniz?
Teşekkür ederim...

Harici HDD bence ikinci planda düşünülebilir.
İlk planın bu cihazda bir HDD soketi olup olmadığını bulmak.
Eğer var ise hız ve verim açısından dahili takacağın bir HDD SSD daha iyi verimli olur.

Cevapladığınız için teşekkür ederim.
Peki windows kurabilir miyim Taşınabilir SSD/HDD'ye?

Cevapladığınız için teşekkür ederim.
Peki Windows kurabilir miyim Taşınabilir SSD/HDD'ye?
Kurulur muhtemelen. Denemedim ama USB belleğe kurulabildiğine göre ve bu taşınabilir disk de USB yoluyla bağlandığına göre kurulur diye düşünüyorum. Rufus ile yapılır muhtemelen. İsterseniz bunun için ayrı bir konu açıp detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kurulur sorun çıkmaz. Normal SSD veya HDD ile taşınabilir arasında herhangi bir fark yoktur ikisi de aynıdır. İstediğüniz gibi kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı