Taşınabilir Toshiba MQ01ABD100 içerisindeki dosyalar kayboldu

Bay

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bozulan laptopunun HDD'sini (Toshiba MQ01ABD100) kutuya koyarak taşınabilir HDD olarak kullanıyorum. Geçenlerde HDD PC'ye takılıyken bir anda bağlantı koptu sesi geldi sonra HDD bozuk ve depolama miktarı görünmeyen bir aygıt olarak görünmeye başladı. HDD'yi geri laptopa taktım ve Windows 8.1'i başarılı bir şekilde Boot etti. En sık kullandığım dosyaları, fotoğrafları kontrol ettiğimde ise yerinde olmadıklarını veya hasarlı olduklarını gördüm (en sık kullandığım .rar arşivlerim hasarlıydı). Laptopta hayır olmadığı için HDD'yi geri kutusuna koydum ve PC'de GET Data Back programı ile tarama başlattım. 13 saatin ardından çok eski silinmiş dosyalarımı bile başarı ile buldum. Fakat kaybolan veya hasar alan arşivlerim halen ortada yoktu. Ben de HDD'yi PC'ye SATA ile taktım ve Disk Drill ile yeniden tarama başlattım. Tarama sonunda yine hiçbir şey kurtaramadım. Aşağıdaki resimde bad sector taramasının ve Disk Drill programının sonuçlarını görüyorsunuz. Diğer resimde ise HDD'ye yazılan ve okunan veri miktarı yer almakta. Bu dosyaları kurtarmanın bir yolu olabilir mi? Ne oldu da dosyalar kayboldu veya hasar gördü? Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Kullandığım HDD kutusu:

1621199369554.png

1621199461491.png

Merhaba.
Biçimlendirme yaptınız mı? Belki de sadece gizlenmişlerdir.
CMD ile diskin olduğu dizine girin ve şunu yazın: attrib -h -r -s /s /d *.*

Recuva yükleyip bir de onunla tarama yapmanızı öneriyorum. Orada silinmemiş diskler için tarama seçeneği de var. Onu kullanın.

Merhaba.
Biçimlendirme yaptınız mı? Belki de sadece gizlenmişlerdir.
CMD ile diskin olduğu dizine girin ve şunu yazın: Attrib -h -r -s /s /d *.*

Recuva yükleyip bir de onunla tarama yapmanızı öneriyorum. Orada silinmemiş diskler için tarama seçeneği de var. Onu kullanın.

Tavsiyelerinizi deneyeceğim. Şu an HDD'yi laptopa taktım ve Windows'a diski onartmayı deniyorum (hiç umudum olmasa da). Rica etsem CMD için tam kodu atar mısınız?

Diskin içinde bazı dosyaları buldum. Ama çoğu halen hasarlı. Mesela resimde yazan FotoğraflarSök.rar gözüküyor fakat açmaya çalıştığımda arşiv hasarlı deyip kapatıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı