Taşınan klasörün görünmemesi

omercigerci34

Kilopat
Daha fazla  
Ben MBR Windows 7 olan diski UEFI GPT Windows 10 yapmak istedim başlangıçta yerel disk D'ye dokunmayacaktım fakat MBR'den GPT'ye geçişte diskin komple biçimlendirmek gerekiyormuş. Tabi ben bunu yerel disk C'yi sildikten sonra fark ettim sonra baska bi diske isletim sistemini kurdum.

Sonrasında işletim sistemini asıl kurmak istedigim 7200 RPM diskteki(yerel disk D) verilerimi yedeklemem gerekliydi. Çünkü başta da soyledigim gibi GPT yapmak için komple biçimlendirmek gerekiyordu.

Hemen laptop'umdaki HDD'yi söktüm ve masaüstüne takım ondada yerel disk D vardı ve dosya sistemi exFAT idi.

Neyse ben laptop'un HDD'sinde (yerel disk D sinde) hemen bir "masaüstü yedek' adında klasör açtım ve yedeklerimi içine taşıdım.

Sonrasında diski cikarip laptop'a geri taktım masaüstünde de tekrar formata girip bu defa istedigim islemi gerceklestirdim diski komple bicimlendirdim UEFI GPT kurulum yaptım.

Sonrasında laptop'u açtım yerel disk D'ye girdim birde ne göreyim "masaüstü yedek" adındaki klasör yok!

Nasıl oldu anlamadım ama yok ortada sonra bir şey fark ettim. Yerel disk D'nin kullanılan alanı 70 GB fakat diskin icine girip icindeki klasörlerin alanina baktigim zaman 46 GB gozukuyor.

Sanırım o aradaki 24 GB'lik kısım benim yedeklerim ama maalesef ulaşamıyorum.

Ben bu klasöre nasıl ulaşabilirim benim için çok önemli bu yedek.

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Gizli klasörleri göster ve işletim sistemi dosyalarını gizle secenegi muhabbetlerini denedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı