Çözüldü Taşındıktan sonra internet kesilmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SerseriGencc

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım oturma odasındaydı kendi odama taşıdım kabloları bağladım fakat bazen DSL + İnternet ışığı gidiyor 2 dk sonra geri geliyor. Sizce sebebi ne? Kablodan mı?

Çözüm
Kablonu içindeki bakır tel kırılıyor olabilir çıt çıt diye. Kabloyu değiştir.
Yeni yerini sevmemiştir. :D Şaka bir yana, kabloya zarar vermiş olabilir misiniz? Modem aynı yere bağlıysa başka bir sebep bilmiyorum.

Kablonu içindeki bakır tel kırılıyor olabilir çıt çıt diye. Kabloyu değiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şöyle kablo kapının arasından geçiyor kapı kapanınca bükülüyor modemin kablosu farklı değiştirdim.

Hat değerleri ile alakalı olmalı kapının arasındaki yeri düzelt ve ekleri düzgün bir şekilde yap.

Ekler aldığım kabloda yeşil var beyaz var hat kabloları ise kırmızı var beyaz var.

Taktım kabloları düzgün çalışıyor fakat ara sıra gidiyor DSL ile internet.

Bu mu hat değerleri?

Kapı arasındaki yerleri düzelttim şu an hiçbir kırılma yok NOT: Kabloyu 2 gün önce aldım yeni yani

Yardımcı olun lütfen cidden can sıkıcı bir durumdayım.

Dosya Ekleri

• qwdqwdqwdwq.png
    qwdqwdqwdwq.png
    72,6 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Ekler aldığım kabloda yeşil var beyaz var hat kabloları ise kırmızı var beyaz var.

Taktım kabloları düzgün çalışıyor fakat ara sıra gidiyor DSL ile internet.

Bu mu hat değerleri?

Kapı arasındaki yerleri düzelttim şu an hiçbir kırılma yok NOT: Kabloyu 2 gün önce aldım yeni yani

Yardımcı olun lütfen cidden can sıkıcı bir durumdayım.

DSL de kablolarda yön falan olmaz rastgele takabilirsin ek noktasında bir sıkıntı olabilir çünkü SNR değerleri çok iyi bu değerlerle kopacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı