Taşınılacak evde internet için boş port yok

ArtysIIArryn

Centipat
Daha fazla  
Selamlar! Başlıkta da yazdığım üzere taşınacağım evde port yok deniliyor. İnternet olmadan da taşınmak istemiyorum. Bazıları önce ev telefonu bağlatıp sonra internet bağlatıyorlar tarzı bir şey demiş ama emin olamadım. Ne yapmalıyım, yardımlarınızı rica ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam! Başlıkta da yazdığım üzere taşınacağım evde port yok deniliyor. İnternet olmadan da taşınmak istemiyorum. Bazıları önce ev telefonu bağlatıp sonra internet bağlatıyorlar tarzı bir şey demiş ama emin olamadım. Ne yapmalıyım, yardımlarınızı rica ederim.

Hocam aynısını bize de dediler müdürlüğe gidip evrak doldurduk. Üzerinden zaman geçti geri dönüş gelmedi zaten o sırada bizde taşındık ama şu anki evdede yok :D

Valla hiç Türk Telekoma bulaşmak istemiyorum ama altyapı onların
Hocam ben de aynı sorunu yaşamıştım. Türk Telekom Fiber altyapım olmasına rağmen port yok diyorlardı. Sonrasında TürkNet'i arayıp port açıldığında internet alabilmek için talep oluşturmuştum. Birkaç ay sonra dayanamayıp Türk Telekom Müdürlüğüne gittim durumu anlattım teknik ekibi arayıp port durumunu sordular ve 10 dakika içinde yeni port açtılar. Ardından aynı görevli ile Türk Telekomdan ev interneti almaya çalıştık ama portu TürkNet benim için onlardan daha önce kaptı ve zaten benim için port açıldığı ve TürkNet portu aldığı için onlarla devam edebileceğimi söylediler. Bu olaydan sonra ben daha evime gidemeden kurulum için beni arayıp internetimi kurdular. Siz de böyle bir yol izleyebilirsiniz.

Hocam ben de aynı sorunu yaşamıştım. Türk Telekom Fiber altyapım olmasına rağmen port yok diyorlardı. Sonrasında TürkNet'i arayıp port açıldığında internet alabilmek için talep oluşturmuştum. Birkaç ay sonra dayanamayıp Türk Telekom Müdürlüğüne gittim durumu anlattım teknik ekibi arayıp port durumunu sordular ve 10 dakika içinde yeni port açtılar. Ardından aynı görevli ile Türk Telekomdan ev interneti almaya çalıştık ama portu TürkNet benim için onlardan daha önce kaptı ve zaten benim için port açıldığı ve TürkNet portu aldığı için onlarla devam edebileceğimi söylediler. Bu olaydan sonra ben daha evime gidemeden kurulum için beni arayıp internetimi kurdular. Siz de böyle bir yol izleyebilirsiniz.
Hocam çok şanslıymışsınız, bazı arkadaşlar baya baya beklemiş yeni port için. TurkNet'i aradım port işi için, ön başvuru tarzı bir uygulamaları yokmuş. İnternetten sürekli bakın port açılmış mı diye dedi ama açıldığı gibi kapılsa hadi dön başa. Türk Telekom hemen açar mı orası da meçhul. Ama dediğiniz gibi gidip konuşmakta fayda var.

Hocam çok şanslıymışsınız, bazı arkadaşlar baya baya beklemiş yeni port için. TurkNet'i aradım port işi için, ön başvuru tarzı bir uygulamaları yokmuş. İnternetten sürekli bakın port açılmış mı diye dedi ama açıldığı gibi kapılsa hadi dön başa. Türk Telekom hemen açar mı orası da meçhul. Ama dediğiniz gibi gidip konuşmakta fayda var.
Ben gittiğimde portu benim adresime göre açmışlardı diye hatırlıyorum. Türknet uzun zaman önce kaldırdı o uygulamayı ama Netspeed veya Millenicom devam ettiriyor olabilir onlarla da konuşabilirsiniz. Eğer TT müdürlüğünde portu açtırırsanız ama sizden başkası kaparsa yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Sonuçta onlar sana ev interneti satabilmek için o portu açıyor ve tarife öneriyor.

Eğer teknik ekip onay verirse hemen port açabiliyorlar.

Ben gittiğimde portu benim adresime göre açmışlardı diye hatırlıyorum. Türknet uzun zaman önce kaldırdı o uygulamayı ama Netspeed veya Millenicom devam ettiriyor olabilir onlarla da konuşabilirsiniz. Eğer TT müdürlüğünde portu açtırırsanız ama sizden başkası kaparsa yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Sonuçta onlar sana ev interneti satabilmek için o portu açıyor ve tarife öneriyor.

Eğer teknik ekip onay verirse hemen port açabiliyorlar.
Bu da ayrı çakallık. Kendi müşterisi olunca port açmaları saçma. Yani bu zamana kadar port için yeri var da bizi mi kandırıyorlar acep xD

Bu da ayrı çakallık. Kendi müşterisi olunca port açmaları saçma. Yani bu zamana kadar port için yeri var da bizi mi kandırıyorlar acep xD
Şahsen beni kandırmışlardı. Ellerinde açılabilecek port olmasına rağmen talep oluşturup 2-3 ay beklemiştim. Keşke en başından TT müdürlüğüne gitseymişim diye kendime kızmıştım. Bence siz de gidip en azından altyapınızın durumunu öğrenin. Her bölge aynı olmadığı için her zaman port alma şansı olmuyor ama belki de benim gibi müdürlüğe gitmeniz gerekiyor olabilir.

Son düzenleme:
Millenicom'u aradım, onlarda port için adımıza müracaat edeceklerini, boşaldığı anda beni arayacaklarını ilettiler. Ayrıca Türk Telekom Müdürlüğü'ne müracaat edeceğim. Sanırım tek çare bu gözüküyor. Bilgi için teşekkürler!

Yeni konular

Geri
Yukarı