Task.dll Virüsü

BloodStains

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarımda yaptğım bir taramada hitman Pro tarafından c: /Windows konumunda Task.dll adında bir virüs bulundu. Bu virüsün ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum çünkü internette yaptğım araştırmalarda bu virüse hiç rastlamadım. Bu virüs bir sistem dosyası mıdır? Bir virüs sistem dosyalarında değişiklik mi yapmıştır? Tehlikeli midir? Silmeli miyim? Bunlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Saygılarımla.

Ekran Görüntüsü (52).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka programlarda da taratın. Özellikle Kaspersky ile taratın. Bu yazılımın veritabanına güvenilmez diye düşünüyorum açıkçası.

Merhabalar. Dediğiniz Gibi Kaspersky İle Bir Tarama Yaptım Ve Aynı Dosyayı Tespit Etti. VirusTotal
Aranızda Bu Virüsün Ne Olduğu Hakkında Bir Bilgisi Olan Var mı?

Merhaba, güvenli modda Malwarebytes ile tarama yapmanızı öneririm. Çünkü bazı virüsler kendini gizleyebiliyor.
Merhabalar, İlk Olarak Task.dll Adlı Dosyayı Silip Dediğiniz Gibi Yaptım. Yaklaşık 12 Tane Rookit Temizledi. Başka Bir Öneriniz Veya Bilginiz Var mı?
Birde Gailba Technopat Sosyal'e Dosya Yükleyemiyoruz. Dosyanın Kaynak Kodlarını Bir Kaç Farklı Programla Açmayı Denedim Ve Ortaya Çıkan En Anlamlısı Bu Oldu. Bilgisi Olanlar Yardım Edebilir mi?

Son düzenleme:
Merhabalar, İlk Olarak Task.dll Adlı Dosyayı Silip Dediğiniz Gibi Yaptım. Yaklaşık 12 Tane Rookit Temizledi. Başka Bir Öneriniz Veya Bilginiz Var mı?
Birde Gailba Technopat Sosyal'e Dosya Yükleyemiyoruz. Dosyanın Kaynak Kodlarını Bir Kaç Farklı Programla Açmayı Denedim Ve Ortaya Çıkan En Anlamlısı Bu Oldu. Bilgisi Olanlar Yardım Edebilir mi?
Tam tarama yapmanızı istemiştim, yazmayı unutmuşum. Siz sanırım RootKit taraması yapmışsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk başta tarama yaptığınız yazılımla silmeye kalkmayın. Orada tespit edilen zaten Kaspersky kimliğiyle tespit etmiş. Kaspersky ile tarama yaptıysanız ve bulunanları sildiyseniz başka yapacak bir şey yok.
Zararlı bir truva atı ve yardımcı bir yazılımı tespit etmiş diğer kaynaklar resimde gözükmüyor.

Açık kaynak kodu .txt uzantılı olan değil. :) Decode etmeniz lazım. Virustotal'e göre trojan yemişsiniz. İnternet bağlantısını kesip, kendiniz elle temizlemeye çalışın. Daha sonra sağlam antivirüs yazılımlarıyla tekrar tarayın tüm sistemi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı