Çözüldü Tatlı yedikten sonra gelen karın ağrısı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burak Kahveci

Decapat
Yemekten hemen sonra veya aç karnına her türlü tatlı, şekerli bir şey yediğimde karnıma 2-3 saatlik hafifte olsa bir ağrı giriyor. Dik yürürken ağrıyor hafif öne eğilince geçiyor yatarken sıkıntı yok. Sadece bende mi oluyor yoksa herkeste mi?

Çözüm
Huzursuz bağırsak sendromu yani ıbs bir hastalık değil rahatsızlıktır.
Bende de var aç karnına şeker tüketimi veya fazla şeker tüketimi sonrası oluyor.
Direkt karnından sesler geliyor ve hızlı bağırsak hareketin olduğu için karın ağrısı ve sesle birlikte bağırsaklar yediğini hemen çıkarmaya çabalıyor çok fazla şeker tatlı yersen 2-3 saate tuvalete çıkarsın ve ishal bir şekilde tuvaletini yaparsın. Bende böyle işliyor sende nasıl bilemem sonra tatlıyı azaltınca veya 3-5 gün yemeyince düzeliyorum.
Yemekten hemen sonra veya aç karnına her türlü tatlı, şekerli bir şey yediğimde karnıma 2-3 saatlik hafifte olsa bir ağrı giriyor. Dik yürürken ağrıyor hafif öne eğilince geçiyor yatarken sıkıntı yok. Sadece bende mi oluyor yoksa herkeste mi?
Bende kafasına estiği zaman böyle oluyor sahi bu nasıl oluyor ?

Bende de var aç karnına şeker tüketimi veya fazla şeker tüketimi sonrası oluyor.
Direkt karnından sesler geliyor ve hızlı bağırsak hareketin olduğu için karın ağrısı ve sesle birlikte bağırsaklar yediğini hemen çıkarmaya çabalıyor çok fazla şeker tatlı yersen 2-3 saate tuvalete çıkarsın ve ishal bir şekilde tuvaletini yaparsın. Bende böyle işliyor sende nasıl bilemem sonra tatlıyı azaltınca veya 3-5 gün yemeyince düzeliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Direkt karnından sesler geliyor ve hızlı bağırsak hareketin olduğu için karın ağrısı ve sesle birlikte bağırsaklar yediğini hemen çıkarmaya çabalıyor çok fazla şeker tatlı yersen 2-3 saate tuvalete çıkarsın ve ishal bir şekilde tuvaletini yaparsın bende böyle işliyor sende nasıl bilemem sonra tatlıyı azaltınca veya 3-5 gün yemeyince düzeliyorum.

9'lu tablet çikolatalar veya bayram çikolataları var ya onlardan 1 parça yesem 10 dakika sonra karnım ağrıyor birkaç saatte anca geçiyor günlük bir durum yok. Gidiyorum tuvalete çıkan bir şeyde yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı