Tavanıma LED ışık döşemek istiyorum

yumeko

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi odamın tavanına LED ışık döşemek istiyorum. Elektrik işleri sakat olduğu için bu güzelim foruma yazıyorum. Arkadaşlar bütçe 150₺ civarı. Işıklar ayarlanabilir olursa memnun kalırım. Ayriyeten nasıl döşeyeceğim nasıl bir sistem yapacağım hakkında en ufak bir fikrim yok. Bu konuda da bana yardımcı olursanız gerçekten çok memnun olurum. Sağlıcakla kalın.

Öncelikle odanızın boyutu nedir? Tavanın tamamına döşeyecek olsanız, 20 metre led olsa, 25A trafo gibi bir şey gerekir. Yani biraz ses yapar. Eski PSU varsa onu kullanabilirsiniz.
1614626133941.png

Muhtemelen bunun gibi bir şey gerekir.

Ayrıca bir tavsiye, buradan düzgün bir cevap bulamazsanız bu forumu öneririm. İşinin ustası üyeler var.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/
Reklam değildir. :)

Öncelikle odanızın boyutu nedir? Tavanın tamamına döşeyecek olsanız, 20 metre led olsa, 25A trafo gibi bir şey gerekir. Yani biraz ses yapar. Eski PSU varsa onu kullanabilirsiniz.
Eki Görüntüle 902038
Muhtemelen bunun gibi bir şey gerekir.

Odamın boyutunu tam olarak bilmiyorum ve ölçmedim. Ama gözümle ölçerek baktığımda sanırım 6-7 metrekare bir odaya sahibim. Tavanın bir köşesinden başlayıp bütün kenarlarına döşeyeceğim. Bu arada o attığınız fotoğrafın işlevi nedir? İnanın ki hiç bilgim yok.

Başlıkta da belirttiğim gibi odamın tavanına LED ışık döşemek istiyorum. Elektrik işleri sakat olduğu için bu güzelim foruma yazıyorum. Arkadaşlar bütçe 150₺ civarı. Işıklar ayarlanabilir olursa memnun kalırım. Ayriyeten nasıl döşeyeceğim nasıl bir sistem yapacağım hakkında en ufak bir fikrim yok. Bu konuda da bana yardımcı olursanız gerçekten çok memnun olurum. Sağlıcakla kalın.
Daha bugün yaptık bizde, elektrikçiden hazır led RGB sistemler var onlardan alacaksın yapıştıracaksın istediğin yere(genelde kendi yapışkanı zayıf olur, ayrıyeten bant kullanmalısın). Tekli ve üçlü ışık sistemi var. Tekliler 60-70, üçlüler 140-150 tl bandında olur. Farkını yazıyla açıklamak zor olabilir ama basitçe teklide bir led ampulde tek renk verir ( kırmızı- yeşil- mavi= üçünden biri) üçlülerde karma renklerde verebiliyor(mor, sarı, kahverengi vs.)

Odamın boyutunu tam olarak bilmiyorum ve ölçmedim. Ama gözümle ölçerek baktığımda sanırım 6-7 metrekare bir odaya sahibim. Tavanın bir köşesinden başlayıp bütün kenarlarına döşeyeceğim. Bu arada o attığınız fotoğrafın işlevi nedir? İnanın ki hiç bilgim yok.
O attığım şey trafo. Bildiğiniz Power Supply. 3-4 metre için adaptör kurtarıyor ama 5 metre ve yukarısı trafo gerekiyor. Ben 20 metre üzerinden dedim trafoyu. Odanın boyutunu ölçebilir misiniz?

O attığım şey trafo. Bildiğiniz Power Supply. 3-4 metre için adaptör kurtarıyor ama 5 metre ve yukarısı trafo gerekiyor. Ben 20 metre üzerinden dedim trafoyu. Odanın boyutunu ölçebilir misiniz?

Vallahi hocam evde metre bulamadım ben de telefondan bir uygulama denedim. 1 tarafından başlayıp aynı yere gelene kadar çizdim. 150 metre çıktı kaç metrekare eder bilmiyorum.

Vallahi hocam evde metre bulamadım ben de telefondan bir uygulama denedim. 1 tarafından başlayıp aynı yere gelene kadar çizdim. 150 metre çıktı kaç metrekare eder bilmiyorum.
150 metre mi? Bir sorun var. Bütün ev o kadar. :D

O zaman ortalama her duvar başı 5 metre olsa, 5X4=20
Yaklaşık 20 metre led gerekir. RGB olursa fiyat bir hayli artar. Onun yerine beyaz olabilir belki. Bu arada burada kaba taslak bir hesap yapıyorum. Benim sözüme güvenip led almayın. :D

1614629837212.png

Fiyat biraz arttı. Belki de tek duvara veya karşılıklı duvarlara koyulabilir. Ya da masanın altından güzel bir hava katılabilir. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı