Tavuk beslemek kârlı bir iş mi?

Dostum çok detay bilmiyorum ama, tavuk leş bile yiyor :D kendi civcivini yutan tavuk videosunu görmüşsündür eminim. O yüzden yem olayını ilk etapta takma bence. Komşulardan, marketlerden, atık sebze, meyve, ve diğer gıda ürünlerini ücretsiz şekilde alabilirsin. Bunları güzelce hazırlayıp önlerine at gitsin. Sana tavsiyem, deneme olarak 3-5 tane tavuk alıp, mekanın varsa, küçük bir de kümes yaparsın (ahşap olur, tuğla olur fark etmez). Duruma göre çoğaltırsın veya vazgeçersin. Fazla detaya girip de o girişimci ruhunu öldürme. 👌
Evet bizim köyde tavuklar kemiği bile yemeye çalışıyordu belki de yiyordu.

Lan aynısını yazacaktım. :p.

Çok kâr edemezsiniz daha çok inek vesaire iyi kâr ettiriyor.

Dostum çok detay bilmiyorum ama, tavuk leş bile yiyor :D kendi civcivini yutan tavuk videosunu görmüşsündür eminim. O yüzden yem olayını ilk etapta takma bence. Komşulardan, marketlerden, atık sebze, meyve, ve diğer gıda ürünlerini ücretsiz şekilde alabilirsin. Bunları güzelce hazırlayıp önlerine at gitsin. Sana tavsiyem, deneme olarak 3-5 tane tavuk alıp, mekanın varsa, küçük bir de kümes yaparsın (ahşap olur, tuğla olur fark etmez). Duruma göre çoğaltırsın veya vazgeçersin. Fazla detaya girip de o girişimci ruhunu öldürme. 👌
Bana da öyle geliyor ustam. Zaten kümes var sorun yok o konuda. Teşekkür ederim.

Çok kâr edemezsiniz daha çok inek vesaire iyi kâr ettiriyor.
İnek için para yok, bakacak adam da yok.

Biraz sermaye lazım.
Var 3-5 bişi. Zaten çok almayacağım.

Önceden besliyorduk, haftada bir kümes temizliği yapıyorduk, bir tane hayvan vardı (İsmini hatırlamıyorum) tavukları boğup öldürüyordu, yemiyordu bille, sadece boğuyordu, biz yem vermiyorduk, evden kalan bayat ekmek vs veriyorduk komşular da veriyordu. Hindi de besle o daha iyi yumurtası eti vs daha karlı oluyordu. Bence beslemek eziyet, ben kurtuldum için dua ediyorum. 😅

Önceden besliyorduk, haftada bir kümes temizliği yapıyorduk, bir tane hayvan vardı (ismini hatırlamıyorum) tavukları boğup öldürüyordu, yemiyordu bille, sadece boğuyordu, biz yem vermiyorduk, evden kalan bayat ekmek vs veriyorduk komşular da veriyordu. Hindi de besle o daha iyi yumurtası eti vs daha karlı oluyordu. Bence beslemek eziyet, ben kurtuldum için dua ediyorum. 😅

Sanırım o mahlukatın adı sansar :D bir defasında saldırdığından yere sermiştim postunu 😅 dikkat etmek lazım. Vücutları çok esnek olduğundan küçük bir delikten dahi geçebilirler.

Tavuk beslemiş biri olarak , kar etmek istiyorsan yemsiz olmaz , yumurta yemleri var onlardan vermen gerekiyor , yoksa verimli olmaz. Yem şirketinde de çalışmış biri olarak tavuğa yem verdiğin sürece sağlıklı yumurta olmaz , istediğin kadar evde bakıyorum vs diye düşün.

10-15 tavuk ile de yem parasını zor çıkartırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı