TCL Tab 10 S ile çizim yapılır mı?

ZeipNo

Centipat
Daha fazla  
Kalemli tabletlere bakıyordum, TCL Tab 10 S dikkatimi çekti. Dijital çizime başlamak istiyorum, bu yüzden kalemli bir tablet lazım. Eğer bu tableti alırsam çizimin temellerini öğrenebilir miyim ve amatörlüğü aşabilir miyim? Daha iyi çizim yapmaya başladığımda yeni tablet alacağım. Bütçe 3000 öneriniz varsa söyleyebilir misiniz? Kalem ve tablet ayrı olsa sıkıntı olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence yapılmaz. Kalem gerçek kalem gibi değil. Nasıl anlatsam, mesela iPad'lerde veya S7 FE gibi kalemli Samsung'larda gerçek bir kalem gibi yazıp çizebiliyorsunuz, avuç içinizi algılamıyor. TCL'de ise şu eşantiyon olarak dağıtılan dandik kalemler gibi bir deneyim var, anca tarayıcıda gezerken iş görür. Kalem deneyimi iyi değil. Kendi fikrim tabii, gidip Teknosa'da deneyebilirsiniz.

Bence yapılmaz. Kalem gerçek kalem gibi değil. Nasıl anlatsam, mesela IPad'lerde veya S7 FE gibi kalemli Samsung'larda gerçek bir kalem gibi yazıp çizebiliyorsunuz, avuç içinizi algılamıyor. TCL'de ise şu eşantiyon olarak dağıtılan dandik kalemler gibi bir deneyim var, anca tarayıcıda gezerken iş görür. Kalem deneyimi iyi değil. Kendi fikrim tabii, gidip Teknosa'da deneyebilirsiniz.

Bizim burada Teknosa yok maalesef :(
Peki öneriniz var mı?

Tab S6 Lite önerecektim, Akakçe'ye girmemle sövüp çıkmam bir oldu.
Maalesef.

Belki MediaMarkt ve Vatan'da da vardır. Ben Teknosa'da denediğim için öyle yazmışım.

Ben ılgın'dayım burası küçük olduğu için onlarda yok :( burası 30 yıl geriden geliyor. S6 Lite'ın sıfır modelleri var mı?
Tab S6 Lite önerecektim, Akakçe'ye girmemle sövüp çıkmam bir oldu.
Maalesef.

Belki MediaMarkt ve Vatan'da da vardır. Ben Teknosa'da denediğim için öyle yazmışım.

Dostum peki sence TCL Tab 10 Max nasıl? Donanım olarak iyi gibi ve yine kalemli yorumları ve incelemeleri de iyi.

@ZeipNo S6 Lite'ın sıfırı var da aşırı zamlanmış, bütçeyi aşıyor.

TCL'in o modelini denemedim dostum, bilgim yok. Ben gittiğimde mağazada yoktu ama incelemeler iyiyse düşünülebilir. Kalemi gerçekten S Pen gibi ya da Apple Pencil gibi ekranla optimize çalışıyorsa iyi. Avuç içini algılıyorsa o zaman kötü.

TCL'in o modelini denemedim dostum, bilgim yok. Ben gittiğimde mağazada yoktu ama incelemeler iyiyse düşünülebilir. Kalemi gerçekten s pen gibi ya da Apple pencil gibi ekranla optimize çalışıyorsa iyi. Avuç içini algılıyorsa o zaman kötü.

Şimdi bir YouTube'dan bakacağım, eğer uyumlu ise alırım uyunlu değilse buraya gelirim kafa yorarız :)

TCL'in o modelini denemedim dostum, bilgim yok. Ben gittiğimde mağazada yoktu ama incelemeler iyiyse düşünülebilir. Kalemi gerçekten s pen gibi ya da Apple pencil gibi ekranla optimize çalışıyorsa iyi. Avuç içini algılıyorsa o zaman kötü.

Maalesef el dokununca algılıyormuş. Aklıma şöyle bir şey geldi, Samsung Galaxy Tab A7 alsam yanına da uyumlu bir kalem alsam olur mu?

Son düzenleme:
Maalesef el dokununca algılıyormuş. Aklıma şöyle bir şey geldi, Samsung Galaxy Tab A7 alsam yanına da uyumlu bir kalem alsam olur mu?
Olmuyor maalesef, bir ara ben de düşünmüştüm. Ekranın da ona özel yapılmış olması lazım. S Pen'in olayı o.

Zaten S6 Lite'ın S Pen'ini A7'de kullanmaya çalışınca tanımıyor bile.
Harici kalemler de çizim için uygun değil.

Geri
Yukarı