TCMB Dolar Tahmini 8.95

Dolar ve Euro'yu geri nasıl 2-3 TL seviyesine çekebileceğiz? Durum çok kötü.

2-3 seviyesine hükümet değişince Amerika kredi verirse iner Türkiye 60'lardan beri kredi ile ayakta kalmaya çalışıyor. Üretmedikçe paran yurt dışına çıkmadıkça TL değer kaybediyor. Şeçim sonu 5 yıl iyiyiz sonra krediyi öderken gene aynısı olacak döngü.

Eylemler ne diye duruyor sanıyorsunuz? Biliyorum genellikle medyada hakim olan konular üzerine eylem yapılıyor ama biz kriz eşiğinde iken sesimizi çıkarmamız durumumuzu daha belirgin göstermemiz şart. Tabi bunun dozajını aşmak aşağılık fakat sessiz kalırsak soyulmaya devam edeceğiz. Feministlerin, Boğaziçi'nin eylemleri yapılacağına bu tip eylemler yapılsın en azından ülkemizde küçük de olsa aydınlanmalar olur.

2-3 seviyesine hükümet değişince Amerika kredi verirse iner Türkiye 60'lardan beri kredi ile ayakta kalmaya çalışıyor. Üretmedikçe paran yurt dışına çıkmadıkça TL değer kaybediyor. Şeçim sonu 5 yıl iyiyiz sonra krediyi öderken gene aynısı olacak döngü.
Türkiye şu anda dışa bağımlı bir ülke, dışa bağımlı olmasaydı zaten kur seviyesi düşük olurdu.
Eylemler ne diye duruyor sanıyorsunuz? Biliyorum genellikle medyada hakim olan konular üzerine eylem yapılıyor ama biz kriz eşiğinde iken sesimizi çıkarmamız durumumuzu daha belirgin göstermemiz şart. Biliyorum bunun dozajını aşmak aşağılık fakat sessiz kalırsak soyulmaya devam edeceğiz. Feministlerin, Boğaziçi'nin eylemleri yapılacağına bu tip eylemler yapılsın en azından ülkemizde küçük de olsa aydınlanmalar olur.
İnanın bu tip eylemlerin iktidara yararı oluyor.

Geri
Yukarı