TD-W8951ND Wi-Fi Şifresi Koyma

Castiel

Hectopat
Yer
Bursa
Merhaba, TP-LINK TD-W8951ND Modeli bir modemim var. Yaklaşık 1-1.5 yıldır kullanıyorum, bugün wireless şifresinin olmadığını öğrendım :) Eskiden istiyordu fakat şimdi hiçbir araçtan istemiyor. Driver CD'sini bulamıyorum fakat sitesinden benzer bir driver indirdim, ID ve Password istiyor. Modemin arkasındada ID: admin PW: admin yazıyor, ben deneyince olmuyor. 192.168.1.1 girmeyi denedim ordada id ve pw'de hata veriyor. Nasıl düzeltebilirim?

Eğer ADSL abonelik bilgilerinizi biliyorsanız cihazın arkasındaki reset kısmına kürdan gibi bir aparat sokup 10 sn bekleterek cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayın. Artık kullanıcı adı ve şifre admin olacaktır.
Wireless şifre istemisini sağlar mı?

- - - Updated - - -

Birde QSS adlı bir tuş var modemin üstünde, sitesinde okuduğuma göre wireless şifresini istemesini sağlıyormuş? Bir işe yarar mı?

Sağalamaz. Bu işlemden sonra modemi sıfırdan kurman (Windows'un kendisi yapması lazım bunu) ve şifreyi belirlemen gerek.

QSS, cihazların şifre sormadan birbirine bağlanmasını sağlar. QSS tuşuna basarsın, iki dakka içinde başka bir cihazdaki WPS tuluna basarsın ve cihazlar otomatik olarak bağlanır.

QSS yanlışlıkla bastığın zaman WPA2 Şifreliden artık şifre sormuyor.

Eksik ve kafa karıştırıcı açıklama yapıyorsun. Ne demek yanlışlıkla basınca şifre sormuyor. Niye yanlışlıkla basıyorsun?

QSS, Quick Secure Setup yani Hızlı ve Güvenli Kurulum anlamına geliyor. QSS tuşuna basınca modem iki dakika boyunca bağlanacak cihazı bekliyor. Bu iki dakika içinde bağlanacak cihazda bağlan dersen şifre girmeden bağlanabiliyorsun. Ama iki dakika sonra modem tekrar eski moda geri dönüyor. Senin açıklamandan ben şunu anlıyorum: "Bu tuşa basınca modem bir daha şifre sormuyor." Hayır, öyle bir şey yok. Yanlış bilgilendirme yapma lütfen!

Malesefki bende de aynı sorun var.
QSS tuşuna bastıktan sonra şifre kalkıyor ve öyle kalıyor.
1 hafta dır modem şifresiz nasıl tekrar dan şifre koyabilirim ?
Yeniden kurulum yapmadan bir yol varsa çok iyi olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı