TD-W8961ND İnternet Kopma Sorunu

EmreYerlikaya

Kilopat
Yer
İstanbul, Turkey
Merhaba arkadaşlar,

Ben, TP-Link'in TD-W8961ND model modemini kullanıyorum. Dizüstü bilgisayarımı ethernet kablosu ile modeme bağladığımda, modemin hiçbir şekilde internetten kopma sorunu falan olmuyor fakat ne zaman ethernet kablosunu çıkarıp wifi ile bağlansam, 30-45 dakikada bir resmen kendini resetliyor modem! Önceden böyle olmuyordu, şimdi neden oluyor anlamadım!

Ayrıca, internet paketim "ULTRANET LİMİTSİZ PLUS 100GB (ADSL 16 Mbps) TAM Zamanında" olmasına rağmen ve kotayı geçmediğim halde 16 Mbps hızını görmüyorum! Üstelik kotayı geçtiğim zaman 1.5 - 2 Mbps download (yaklaşık en fazla 500 kb) ve 0.50 - 0.60 kb upload hızı oluyor.

Ne yaptıysam bu sorunları düzeltemedim! Sizce bu sorunlar neden ötürü kaynaklanıyor? Bu sorunların çözümü var mı?

Modeme yazılım güncellemesi yapmayı denediniz mi?

İnanın ki denedim (ki en son ki güncelleme 2011 yılına ait), ama yine olmadı. Başka forumlarda okuduğuma göre, bazı modellerinin bir süre sonra ömrü erken bitiyormuş. Bu yüzden kopma sorunu oluyormuş. Oysa ki 2013'te almıştım ve bir yıl bile kullanmadan, aynı sorun yüzünden, şu an kullandığım eski modemi kullanmaya başlamıştım. Düzelmiştir belki diye tekrar TP-Link'i takmak istedim ama işte yine aynı kopma sorunu var. Ne yaptıysam, bir türlü düzelmedi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı