TD-W9970 modem V3 Firmware sürüm dosyası

Öncelikle çok teşekkürler hayat kurtardınız fakat ben cwmp kapatmak için söylediğiniz adımları tek tek uyguladığımda error alıyorum ayarlarımı uygulamıyor modeme şu an root erişimim var bununda çözümü var mıdır?

Name kısmını silip GET Value dedikten sonra ayarlar bu şekilde

EnableCWMP = 0

PeriodicInformEnable = 0

Anladığım kadarıyla programı kodlayan kişi [error]0'yu "işlem tamam" olarak kullanmış. Bende de aynısı yaşandı. Sanırsam Error 0 aldıktan sonra değerler değiştiyse başarıyla yapmışsınız demektir. MANAGEMENT_SERVER listesinde 0 görünüyorlar çünkü.

Arkadaşlar merhaba. bu TD-W9970 modem için v4 yazılımı çıkmış. cihazın üstünde model=TD-W9970v3 yazıyor. aşağıdaki linkte v4 yazılımı var. v3 olan cihaza bu güncellemeyi kurabilir miyiz?

Arkadaşlar merhaba. bu TD-W9970 modem için v4 yazılımı çıkmış. cihazın üstünde model=TD-W9970v3 yazıyor. aşağıdaki linkte v4 yazılımı var. v3 olan cihaza bu güncellemeyi kurabilir miyiz?
Bildiğim kadarıyla v4 yazılım değil, modem modeli.
v4 yazılımı da v4 modeminin.
Yanlış olabilirim, ben böyle biliyorum, yanlışsam lütfen düzeltin.

Bildiğim kadarıyla v4 yazılım değil, modem modeli.
v4 yazılımı da v4 modeminin.
Yanlış olabilirim, ben böyle biliyorum, yanlışsam lütfen düzeltin.
v4 modem varmış ya. ben v4 yokta, v3 için v4 çıktı sanmıştım. haklısınız.

( dh doğru mundan feramor rumuzlu arkadaştan alıntıdır. )

20.05.16.01006 sürümü ile işler biraz karmaşıklaşmış durumda.
Root hesabını açabilmek için Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayara ihtiyacınız var.

TP-Link Root Açma Programı

Adresinden yazmış olduğum ufak bir program ile root hesabını aktifleştirebiliyoruz...

Programı açtığınızda öncelikle "read me" sekmesindekileri okuyunuz...

önemli not

Bu sayfada yapılan işlemler üzerinde TTNET veya Türk Telekom yazısı bulunan TD-W9970 model modemin 20.05.16.01006 yazılım versiyonun sahip yazılımları içindir.

Root şifresi: 8lk! 5ikı60b@

root şifresini aktifleştirmek için yapılması gerekenler
1. öncelikle modeminizi fabrika ayarlarına getiriniz.
2. kullanıcı adı: Admin, şifre: Türk Telekom veya TTNET kullanarak giriş yapınız.
3. sol menüden sistem araçları menüsünden, yedekleme & ayarları geri yükleme seçeneğini seçiniz.
4. yedekle tuşuna basınız. Dosyayı kaydediniz...
5. kaydettiğiniz dosyayı "Config file decryptor" sekmesinde bulunan "select file" seçeneği ile seçiniz.
6. "decrypt file" tuşuna basınız.
7. daha sonra "enable root account" tuşuna basınız.
8. sol menüden sistem araçları menüsünden, yedekleme & ayarları geri yükleme seçeneğini seçiniz.
9. dosya seç ekranından yeni oluşturulan "conf. Bin. Edited. Bin" dosyasını seçip "geri yükle" seçeneğini seçiniz. Dosya program klasöründe "Config" klasörü içerisindedir.
10. modeminiz yeniden başladıktan sonra kullanıcı adı: Root, şifre yukarıda verilen şifre ile giriş yapabilirsiniz.
Eki Görüntüle 618566

cwmp kapama
Root hesabını aktifleştirdikten sonra.
Aşağıdaki resimdeki gibi boşlukları doldurup...
Önce "login" -> daha sonra "set Value" tuşlarına tıklayınız.

Object = management_server.
Name = enablecwmp ve daha sonra periodicınformenable.
Value = 0

Eki Görüntüle 618568

Root bilgilerini girdikten sonra login tuşuna bastıktan sonra output kısmında $.ret = 0; yazacak.

Sağ taraftan settings kısmından,
Object kısmından "management_server" seçiniz.
Name kısmına "enablecwmp" yazınız.
Value kısmına "0" yazınız ve set Value tuşuna basınız.

Daha sonra,

Object kısmından "management_server" seçiniz.
Name kısmına "periodicınformenable" yazınız.
Value kısmına "0" yazınız ve set Value tuşuna basınız.

Daha sonra name kısmına yazdığınız yazıyı silip GET Value tuşuna basarsanız orada demin ayarladığınız verileri göreceksiniz.

Hocam çok teşekkürler. Yazılım downgrade ettim. Daha sonra reset atıp ayarlarımı yaptım. Root şifresini de değiştirdim. Ama cwmp kapatırken bu hatayı alıyorum. Modem bridge modda.

1617732955125.png

Sürüm düşürdükten sonra CWMP kapatamayanlar için:

Bu alana tıkladığınızda herhangi bir işlem yapamadığını göreceksiniz.

1617733580312.png

Sağ tıklayıp incele diyoruz..
1617733640324.png

Seçmiş olduğum div tagını delete tuşu ile siliyoruz.

1617733720207.png

Artık işlem yapabiliyoruz =))

1617733752345.png

Dosya Ekleri

• 1617733526989.png
    1617733526989.png
    161 KB · Görüntüleme: 216
Son düzenleme:
Hocam iyi günler bu modem yine sorun 100Mbps kendi internetime getirdim modemi router olarak kullanmak için ama 30 zor görüyor bunu nasıl çözebilirim teşekkürler.

bu yöntemle o sürüm de düşüyor.

kullanıcı adı: root
şifre : 8lK!5ikI60B@

dsl kablosunu çıkarıp yapın. daha sonra root girişi yapıp cwmp üzerinde inceleye bastığınızda işaretli gelen kısmın tamamını (div ile başlıyo) silin, cwmp yi kapatın. sonra restart ve dsl kablosu takarsanız olur.
Sağlam eski sürüm bulamadım, elinizde var mı.

( DH dorumundan feramor rumuzlu arkadaştan Alıntıdır. )

20.05.16.01006 Sürümü ile işler biraz karmaşıklaşmış durumda.
Root hesabını açabilmek için Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayara ihtiyacınız var.

TP-Link Root Açma Programı

Adresinden yazmış olduğum ufak bir program ile Root hesabını aktifleştirebiliyoruz...

Programı açtığınızda öncelikle "Read Me" sekmesindekileri okuyunuz...

Önemli Not

Bu sayfada yapılan işlemler üzerinde TTNET ve ya TurkTelekom yazısı bulunan TD-W9970 model modemin 20.05.16.01006 Yazılım Versiyonun sahip yazılımları içindir.

Root Şifresi : 8lK!5ikI60B@

Root Şifresini Aktifleştirmek İçin Yapılması Gerekenler
1. Öncelikle modeminizi fabrika ayarlarına getiriniz.
2. Kullanıcı adı : admin , Şifre : turktelekom ve ya ttnet kullanarak giriş yapınız
3. Sol menüden Sistem Araçları Menüsünden, Yedekleme & Ayarları Geri Yükleme seçeneğini seçiniz.
4. Yedekle tuşuna basınız.Dosyayı kaydediniz...
5. Kaydettiğiniz dosyayı "Config File Decryptor" sekmesinde bulunan "Select File" seçeneği ile seçiniz.
6. "Decrypt File" tuşuna basınız.
7. Daha sonra "Enable Root Account" tuşuna basınız.
8. Sol menüden Sistem Araçları Menüsünden, Yedekleme & Ayarları Geri Yükleme seçeneğini seçiniz.
9. Dosya seç ekranından yeni oluşturulan "conf.bin.edited.bin" dosyasını seçip "Geri Yükle" seçeneğini seçiniz.Dosya program klasöründe "Config" klasörü içerisindedir.
10. Modeminiz yeniden başladıktan sonra Kullanıcı Adı : root, Şifre yukarıda verilen şifre ile giriş yapabilirsiniz
Eki Görüntüle 618566

CWMP KAPAMA
Root hesabını aktifleştirdikten sonra
Aşağıdaki resimdeki gibi boşlukları doldurup...
Önce "Login" -> Daha Sonra "Set Value" tuşlarına tıklayınız.

Object = MANAGEMENT_SERVER
Name = enableCWMP ve daha sonra periodicInformEnable
Value = 0

Eki Görüntüle 618568

root bilgilerini girdikten sonra Login tuşuna bastıktan sonra Output kısmında $.ret=0; yazacak

Object kısmından "MANAGEMENT_SERVER" seçiniz
Name kısmına "enableCWMP" yazınız
Value Kısmına "0" yazınız ve Set Value tuşuna basınız.

Daha sonra,

Object kısmından "MANAGEMENT_SERVER" seçiniz
Name kısmına "periodicInformEnable" yazınız
Value Kısmına "0" yazınız ve Set Value tuşuna basınız.

Daha sonra Name kısmına yazdığınız yazıyı silip Get Value tuşuna basarsanız orada demin ayarladığınız verileri göreceksiniz
21.12.01.01006 bu sürüm benim ki güncelleme ekranım yok ve sürümü düşürmek istiyorum napabilirim ?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı