TD-W9970 modemde sorun olup olmadığı nasıl anlaşılır?

RRaidyn

Hectopat
Merhaba, yaklaşık beş aydır internetim ile savaş içerisindeyim. Her gün yaklaşık olarak aynı saatte internet bağlantım rastgele kesiliyor. TurkNet ile defalarca iletişime geçtim, her gelen arkadaş farklı bir şey söylüyor. Türk Telekom ekibini yönlendirdiler, bana alt yapımda problem olduğunu ve daire içinde ki kablonun yenilenmesi gerektiğini, hatta edepsiz bir şekilde kendisine belirli bir ücret ödersem gün içerisinde halledebileceğini söyledi. Kendisine istemiyorum yolu yapsam da bu konu üstüne ayak diretti. En sonunda tavırlı bir şekilde söyleyince tamam o zaman deyip çekti gitti. TurkNet ekibinin yönlendirdiği kişi de alttan kontrolleri yaptığını ve sinyallerin çok zayıf geldiğini söyledi. Bina altında ki kutudan port değişikliği yapıldıktan sonra sinyallerin çok iyi olduğunu ve bir problem yaşamayacağımı belirtti. Bir ay sorunsuz kullandıktan sonra tekrar başa sardık ve internetim tekrar kesintiye uğramaya başladı. Eskiden akşam 7 ila 9 arasında kesiliyordu şimdi öğlen 11 ila 3 arasında kesiliyor. Kafayı yemek üzereyim. Az önce tekrar TurkNet ekibinin yönlendirdiği birisi geldi, kontrolleri yaptı ve kabloyu düzenledi. Türk Telekom ekibi aşağıda ki santralde ki kabloyu bantla dışarıdan yönlendirmişti, gelen arkadaş santrelin deliklerine çaktı kabloyu. Teknik terimlere hakim değilim. Arkadaş son kontrolleri yaptı ve bir problem yok düzeldi dedi. Evden çıktıktan 10 dakika sonra tekrar bağlantım kesilmeye başladı. Arkadaşı aradığım zaman bana modem üstünde ki ışıkları sordu. DSL ışığı yanıyor, internet ışığı yanmıyor dedim. Hee o zaman modemden kaynaklı dedi. Şimdi, üç farklı kişi üç farklı şey söylüyor. Bunlardan hangisine inanıp hangi yolu izleyeceğimi şaşırdım. Son kullanıcı olarak ben, Türk Telekom ekibi, TurkNet ve TurkNet ekibi arasında sıkışıp kaldım. Sorunuma çözüm bulamadıkları gibi bir de masraf çıkartmaya çalışıyorlar. Eğer Türk Telekom ekibinin sözüne güvenseydim, 350 TL kablo masrafı olacaktı. TurkNet ekibine güvensem 500 TL modem masrafım oluyor.

Siz değerli forum üyelerine sormak istiyorum. Modemimde sorun olduğunu nasıl anlarım?

Modem markası: TD-W9970
ISS: TurkNet.
Problemim: Her gün yaklaşık olarak aynı saatlerde, sık bağlantı kopması.

Okuyan varsa, teşekkür ederim.
Güncelleme: Biraz önce aradılar ve modeme hız fazla geldiği için bağlantı kopması yapabileceğini söylediler. Şu an 100 Mbps olan paketimi 79 ile sınırlandırdılar. Bunun mantığını anlamadım. Bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı