TD-W9970 TTNET modeme V3 190419 yazılımı

Teknik124

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Uzun süredir TTNET'den aldığım bu modemle idare etmeye çalışıyorum. En son internette bu modemi arattığımda TP-Link internet sitesinde benimkinden daha yüksek bir yazılım buldum. Şimdi sitedeki görünen modem ile benim modemlerim farklı. Benim modemimin üstünde Türk Telekom (yapışkan şeklinde altında TTNET yazıyor) var fakat resimdeki antenli bir modem. Siteden kendi modemimin yazılım sürümünü (v3) seçtim ve bana bu konuya ekleyeceğim yazılım verildi. Ben bu yazılıma geçersem modemim kabul eder mi?

1586292582341.png

Donanım versiyonunuz TD-W9970 V3 bu durumda Tp-link sitesinde aynı model için firmware modem için uyumlu olması gerek. Ama modeminiz TTnet versiyonu gibi bir şey, ben de bu yüzden kesin bir şey söyleyemiyorum. Ama eğer ki yanlış bir yazılım yüklerseniz modem tümden uçabilir. Bazı modemlerde fabrika reset dışında bir tane daha reset olayı var. Sanırım bu default yazılıma geri döndürme işlemi. Modeminiz bunu desteklemiyorsa dediğim gibi tümden uçabilir.

NOT: Bu arada kendi deneyimim vardı o'nu hatırladım :) Aynı modem bende de vardı. V3 modeliydi hatta. Sanırım o zamanlar benimde Root girişi ile bir problemim vardı, firmware olarak yabancı sitelerde aynı model için arama yaptığımda karşıma çıkan en güncel V3 firmware yüklemiştim ve bir sorun olmamıştı. Ama yine de sana kesin bir şey söylemeye çekiniyorum :/

Donanım versiyonunuz TD-W9970 V3 bu durumda Tp-link sitesinde aynı model için firmware modem için uyumlu olması gerek. Ama modeminiz TTnet versiyonu gibi bir şey, ben de bu yüzden kesin bir şey söyleyemiyorum. Ama eğer ki yanlış bir yazılım yüklerseniz modem tümden uçabilir. Bazı modemlerde fabrika reset dışında bir tane daha reset olayı var. Sanırım bu default yazılıma geri döndürme işlemi. Modeminiz bunu desteklemiyorsa dediğim gibi tümden uçabilir.

NOT: Bu arada kendi deneyimim vardı o'nu hatırladım :) Aynı modem bende de vardı. V3 modeliydi hatta. Sanırım o zamanlar benimde Root girişi ile bir problemim vardı, firmware olarak yabancı sitelerde aynı model için arama yaptığımda karşıma çıkan en güncel V3 firmware yüklemiştim ve bir sorun olmamıştı. Ama yine de sana kesin bir şey söylemeye çekiniyorum :/
rica etsem şu bulduğun güncellemenin linkini atabilir misin? Kaç gündür arıyorum bulamadım

rica etsem şu bulduğun güncellemenin linkini atabilir misin? Kaç gündür arıyorum bulamadım

Dostum bu işlemi yapalı 3 sene olmuştur. O modemi çoktan değiştirdim ve firmware dosyası ben de değil. Hatırladığım şey biraz zor bulmuştum. Tp link'in sitesinde bulduğunu söylemişsin. İstersen Tp link desteğe mail atıp bilgi alabilirsin. Ayrıca bu güncellemeyi neden yapma gereksinimi duyuyorsun ?

Dostum bu işlemi yapalı 3 sene olmuştur. O modemi çoktan değiştirdim ve firmware dosyası ben de değil. Hatırladığım şey biraz zor bulmuştum. Tp link'in sitesinde bulduğunu söylemişsin. İstersen Tp link desteğe mail atıp bilgi alabilirsin. Ayrıca bu güncellemeyi neden yapma gereksinimi duyuyorsun ?

cihaz 17.01 sürümündeydi. Nette güncel dosyasını buldum ve yükledim. Dosya da sürüm yazmıyordu. Meğerse sürüm 16.01 miş. Modem iyice kafayı yedi sürekli kopuyor. Aramadığım yer kalmadı bir türlü bulamadım. Tplink zaten üstlenmiyor. Sentim iletişim diye bir yer bakıyormuş. Herifleri aradım sordum bizde firmware yok diye bir küfür etmedikleri kaldı. Modem kendini günceller dediler ama 1 hafta oldu güncellemedi. Hatırlayabilirsen çok makbule geçer modem resmen çöp oldu

Root erişimi istiyorsan ben internetten bir yol buldum. İstersen yazılım versiyonunu at benimki ile aynı ise sana gösteririm.
root erişimini sağladım ama senin o yazılım bu modem ile uyumlu olmadığı için modem kabul etmiyor

Aynen bende de TD-W9970 V3 modem var fakat yeni yazılım güncellemesi geldiğinden dolayı bir türlü root erişimi sağlayamadım. Bunun için VMware ile Kali Linux bile kurdum ve tpconf. Bin ile dosyaları editledim, yine olmadı. Yöntemler fixlenmiş galiba. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
yazılım versiyonu:20.05.16.01006.
donanım versiyonu:TD-W9970 V3 00000001.

Geri
Yukarı