TD-W9970 Wi-Fi Yavaşlama Sorunu

OrkunDoğan

Kilopat
Daha fazla  
  • 300 Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router Model No. TD-W9970
Arkadaşlar benim modem bu. 1 yıldır kullanıyorum bu modemi, her zaman 4 PC bağlıydı sıkıntı olmuyordu. Ancak ben bugün (bu arada bütün PC'ler Win 10) Windows Update yaparken internet çöktü. Benim ve diğer PC'lerde hız 0.8-0.2'ye düşüyor. TTnet'i arıyoruz hız normal görünüyor. Sinyal normal diyor ancak ben (update yaptığım) PC'yi kapatınca diğer bilgisayarda hız normale dönüyor. Deneme için telefonumun veri bağlantısını bu sıkıntılı PC'ye bağladım, hız testi yaptım. 4.5G olan internet 0.2 hız. Zor bela ölçtü, sonra aynı telefonu başka PC'ye bağladım, 30-40 Mbit hız gördü. Sorun nedir? PC'ye format attım (D diskine atmadım özel dosyalarım olduğu için, virüs taramasında da virüs bulunmuyor). Sorun yine aynı. Sebebi nedir hiçbir yerde bulamadım. Modemi de sıfırladım bu arada. Aklıma gelen her şeyi yaptım, sonuç aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı modem bende de var.
Modemde sorun var mı diye modeme bağlı tüm cihazları kapatıp mobil bir cihazın wifi si ile modemin hız testini ölçmeni tavsiye ediyorum. Eğer internet yavaş ise donanımsal sıkıntı var ki bunu halletmek kolay olur azıcık bütçe ile..

Fakat demişsin kendi bilgisayarımın updatesini kapatınca sıkıntı olmuyor. Kullandığım modemde fark ettiğim bir şey şu ki TTNET HİPERmodem aynı marka ikimizin ki de.
Bilgisayarda online oyun oynarken mobil telefondan bir güncelleme gelmişti 1GB falan onu yapayım dedim yaparken bir anda bilgisayarın interneti acayip yavaşladı ve ping yükseldi..

Modem arayüzüne girdim bağlı cihazlara bakarak hangi cihazın interneti emdiğini gördüm. Mobil güncellemem modemi tamamıyla kullanıyordur resmen..

Kısaca anlatmak gerekirse kullandığın modem otomotik olarak en çok internet hızına ihtiyaç olan cihaza daha fazla veri odaklıyor ve diğer bilgisayarların otomatik hızı düşüyor. Bu işlemi bir nevi engellemek için modem arayüzüne girerek kanal ayarını otomotikten al her hangi bir sayı ada.. Her zaman sabit bir kanalda internet hızı versin. Otomatik olunca oynak oluyor sıkıntı yaşatabiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı