TD-W9970v3 nasıl güncellenir?

pho_nextr

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben yaklaşık 1 yıldır TT 16Mbps paketinden 8Mbps internet alıyorum. Tüm cihazlarda böyle. Kablolu test yapmadım, Ethernet kablom yok, yakında yapacağım.

Bunun çözümünün modemi güncellemek olduğunu söyledi bir arkadaş. İnterneti bağlattığımdan beri herhangi bir güncelleme yapmadım. Ondan olabilir diye düşünüyorum. Güncellemeyi nasıl yapacağım?

Modemle bir alakası olduğunu sanmıyorum. Kablosuz test yaparsan tabii ki sonuç daha düşük çıkar. Modem ara yüzünden modeme gelen hıza bakın.

Al aga 18Mbps almam gerekirken 8Mbps alıyorum fazla değil mi kablosuz olsa bile.
Modemin dibindeyim. Köydeki internette aynı orada bile sorun çıkmıyor.

Screenshot_20210801-144510_WhatsApp.jpg

Upload da problem yok

Al ağa 18Mbps almam gerekirken 8 Mbps alıyorum fazla değil mi kablosuz olsa bile.
Modemin dibindeyim. Köydeki internette aynı orada bile sorun çıkmıyor.

Eki Görüntüle 1125589
Upload'da problem yok
İstersen modemin içine gir, kablolu bağlantı olmadan yaptığın hız testleri gerçeği yansıtmaz. Ayrıca altyapın VDSL destekliyor, VDSL'e geçmeye ne dersin?

Türk Telekom kullandığım zamanlarda 8 Mbps için sözleşme imzaladık. Türk Telekom uygulaması üzerinden baktığımda paketim 8 Mbps, hız 16 Mbps olarak gözüküyordu ama Modem arayüzünde ise Download 18830 Upload 4094 idi. Türk Telekom İl Müdürlüğüne gidip saha ekibi sorumlusuna sorduğumda ise fiber kabloların saha dolabına kadar olduğunu ve dağıtım da ise bakır kablo olarak hizmet verildiğini söyledi. Yani altyapı VDSL2 olduğundan.

Modem arayüzüne giriş yapıp Yazılım Versiyonu kısmından ekran görüntüsü atabilir misin?
TP-Link TD-W9970 v3 modeli için güncel Yazılım Versiyonu: 20.08.05.01006

Son düzenleme:
Türk Telekom kullandığım zamanlarda 8 Mbps için sözleşme imzaladık. Türk Telekom uygulaması üzerinden baktığımda paketim 8 Mbps, hız 16 Mbps olarak gözüküyordu ama Modem arayüzünde ise Download 18830 Upload 4094 idi. Türk Telekom İl Müdürlüğüne gidip saha ekibi sorumlusuna sorduğumda ise fiber kabloların saha dolabına kadar olduğunu ve dağıtım da ise bakır kablo olarak hizmet verildiğini söyledi. Yani altyapı VDSL2 olduğundan.

Modem arayüzüne giriş yapıp Yazılım Versiyonu kısmından ekran görüntüsü atabilir misin?
TP-Link TD-W9970 V3 modeli için güncel Yazılım Versiyonu: 20.08.05.01006

He yani bize 8 mi tanımlanmış

He yani bize 8 mi tanımlanmış
Hız testlerinde hızın 8 Mbps ve üzeri görmüyorsa evet. (Birçok siteden kontrol etmeni öneririm.)

Altyapı yalnızca bakır olsa sistem üzerinden 8 Mbps tanımlanır. Saha dolabına kadar fiber ve sonrası bakır olduğundan Download 18830 Kbps Upload 4094 Kbps tanımlanır. Altyapı VDSL2 olduğundan 18830 Kbps yerine sistemde sana yalnızca 8 Mbps tanımlansa dahi kısa bir süre sonra fiberden dolayı değişebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı