TDA2030A amfi uğultu ve ses bozulması

Soulfly2000

Centipat
TDA2030A amfi devresine hoparlörü bağlayıp çalıştırdığımda uğultu ve ses bozulmaları geliyor. Bilgisayara jak girişini takınca da devam ediyor, müzik açtığımda da arkadan aynı uğultu sesi devam ediyor. Birkaç şey denedim, internette araştırdım ancak çözüm bulamadım. En fazla L ve G jak uçlarını birbirine bağlayarak uğultuyu birazcık azaltabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Söylediğiniz bu olumsuz durum toprak hattı girişi zayıflığı veya bu hattın zayıf olarak gelmesiyle çok yakından ilgiliymiş gibi görünüyor. Honlama tarzında ve parazitik tipteki bu uğultuların genel sebebi;
a) Toprak hattı eksikliği veya zayıflığı,
b) AC>DC doğrultma güç kaynağı veya besleme adaptörü devresinde SMPS'lerin kullanımının çok dışında trafo-redresör devresinde filtre elektrolitik kondansatörlerinin mF kapasitesinin düşük değerlerde olması veya DC' ye tam olarak çevrilemeden kalıntı olarak hala kalmış dalgalı elektrik akımı kalıntıları yüzündendir. EMI olayıyla da çok yakın elektronik cihazlar veya şebeke akımı taşıyan çok yakın elektrik kabloları ayni olumsuz etkilerde bulunabilir, EMI etkileşimi olmaması için amfilere çok yakın yerleştirilmemelidir. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı