TDP değeri 35 W olan işlemciden 45 W olan işlemciye geçilir mi?

samoel25

Hectopat
Ben Laptop işlemcimi değiştirmeyi düşünüyorum, şu anki işlemcim i5 480M ve i7 740QM işlemciye yükselteceğim ama başlıkta yazdığım gibi mevcut işlemcim 35 W değere sahipken i7 işlemcinin TDP değeri 45 W bunun bilgisayarıma herhangi bir zararı olur mu, olursa ne gibi zararı olur ve nasıl çözebilirim? Bu arada aynı model ve anakartlı laptop firmasının iki işlemcide de ürünleri var. Anakart işlemciyi destekliyor, model Acer 5742g anakart HM55.

Son düzenleyen: Moderatör:
TDP değerleri arasında pek bir fark yok ve dediğiniz gibi destekliyorsa bir sıkıntı olmayacaktır. Oluşacak tek fark güç tüketimi olacak yüksek ihtimalle.

Dediğiniz iki modelin de soğutma sistemi ve adaptörleri aynıysa sorun olmayacaktır.
soğutma sistemleri aynı mı bilmiyorum ama ikisi de intel 1.nesil işlemci aynı yılda çıkan işlemciler yani. Stok fanlarında çok bir fark olacağını zannetmiyorum tek farkı mevcut işlemcim 2 çekirdek, takacağım işlemci 4 çekirdek

soğutma sistemleri aynı mı bilmiyorum ama ikisi de intel 1.nesil işlemci aynı yılda çıkan işlemciler yani. Stok fanlarında çok bir fark olacağını zannetmiyorum tek farkı mevcut işlemcim 2 çekirdek, takacağım işlemci 4 çekirdek
Peki şu anki işlemcisiyle yük altında kaç dereceye çıkıyor?

Geri
Yukarı