TDP değeri 45W olan 9750H 15 Watt değerini aşmıyor

selamlarabi39

Hectopat
Excalibur G770 cihazında kontrol merkezinden güç modları değiştirilerek işlemcinin çektiği güç ayarlanabiliyor:
Text 25W.
Gaming 35W.
High performance +45W
Fakat cihaz bazen 15W da takılı kalıyor.
Herhangi bir ısıl sorunum yok.
Çözümü nedir?
@erengore

Bu da olmazsa QuickCPU'da birçok ayar vardı, belki @erengore'nin bilgisi vardır o program hakkında. Ben sadece unpark için kullanıyordum.

Üstteki makalede bulunan:
  • Best performance — Disables Power Throttling.
Yani bir diğer adıyla Nihai performans yoksa oluşturmak için:

@selamlarabi39 , sorun hâlâ devam ediyorsa kontrol merkezinin sürümünü kontrol eder misin? Bilgisayarı ilk aldığımda gelen kontrol merkezinde ben de bu sorunu sık sık yaşıyordum, şarj aletini çıkarıp takıyordum. Yeni sürümde (1.0.0.11) bu sorun neredeyse gitti diyebilirim. Ara sıra tekrarlıyor ve bunu ThrottleStop limit ekranında takip ederek çıkar tak yaparak düzeltiyorum. Tamamen düzelmedi fakat daha az yaşanıyor.

@selamlarabi39, sorun hâlâ devam ediyorsa kontrol merkezinin sürümünü kontrol eder misin? Bilgisayarı ilk aldığımda gelen kontrol merkezinde ben de bu sorunu sık sık yaşıyordum, şarj aletini çıkarıp takıyordum. Yeni sürümde (1.0.0.11) bu sorun neredeyse gitti diyebilirim. Ara sıra tekrarlıyor ve bunu ThrottleStop limit ekranında takip ederek çıkar tak yaparak düzeltiyorum. Tamamen düzelmedi fakat daha az yaşanıyor.

1.0.0.11 benim de.
@erengore hocam Intel XTU üzerinden başka bir ayar yapamaz mıyım hala sorundan müzdaribim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı