TDP değeri nasıl ölçülür?

JoeCSTL

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda AMD Radeon RX 460 var. İşlemcim i3 2100 darboğaz yaptığı için değiştirmeye karar verdim. i5 2400 veyahut i5 2500 almayı düşünüyorum. Ama arkadaşım TDP değerinin olduğunu uyumlu olmayabildiğini söyledi. Nedir bu TDP ve nasıl ölçebilirim? Anakart Hewlett-Packard 1494.

Bilgisayarımda AMD Radeon RX 460 var. İşlemcim i3 2100 darboğaz yaptığı için değiştirmeye karar verdim. i5 2400 veyahut i5 2500 almayı düşünüyorum. Ama arkadaşım TDP değerinin olduğunu uyumlu olmayabildiğini söyledi. Nedir bu TDP ve nasıl ölçebilirim? Anakart Hewlett-Packard 1494.

Arada 30W fark var PSU modeliniz nedir? Bütün işlemcilerin TDP değeri var ve işlemcinin toplam harcadığı güç miktarına denir.

TDP dediğimiz, bilgisayar donanımlarının kullandığı aktif elektrik gücüdür. Gerilim X akımı çarparak bulunur. MSI Afterburner'den bu değerler takip edilebilir. Ayrıca üreticinin, sahip olduğunuz/satın aldığınız donanım hakkındaki bilgi sayfasında da bu değerler yazar. İşlemciler anakart soketine uyuyorsa her sokete her işlemci takılabilir. Yalnız bu değerleri sağlayabilecek bir güç kaynağı (PSU)na sahip olmanız gerekir ki donanımı yeterli güç ile besleyebilsin.

Alabilirsiniz GPU+CPU = 165W harcıyor sorun yaşamaman gerek fakat yine de yenisini almanı öneririm.
Tamam bende korkmuştum değiştirmeyi baya istiyodum bi anda havam söndü valoda ultra lowda 60 fps alıyorum çünki baya sıkıntıdaydım

Alabilirsiniz GPU+CPU = 165W harcıyor sorun yaşamaman gerek fakat yine de yenisini almanı öneririm.
kart şuan arkada oyun açıkken 35 w görüyor maks işlemci alınca artıyormu?

Geri
Yukarı