Team CX1 240GB Durumu Nasıl?

turkkomandosu

Decipat
1616423739255.png

1616423760678.png

HD Tune Pro ''Error Scan'' kısmındaki testi dün yapmıştım, ekran görüntüsü almayı unuttum. Tüm bloklar yeşildi bir sıkıntı yoktu orada.

Anakartım SATA2 okuma hızı normal gibi ama yazma hızı değişik geldi. Sistemde bir sıkıntı yaşamıyorum ama durumunu merak ettim. Yorumlarsanız sevinirim. 132 tane Bad Block bulmuş sanırım, bu sıkıntı mı?

@Assecreed @hakan yaeger @PossibleTurco

SATA 600 yazıyor transfer modunda. O yüzden dedim. SATA 3 desteği olmayanlarda yazmıyordu diye biliyorum. SSD SATA 3 olduğu için de yazıyor olabilir.

TRIM'de açtım. 132 tane Bad Block sıkıntı mıdır? Bu Bad Block'lar fazla olunca ne oluyor?
Benim de bir bilgim yok. DC'si falan varsa ulaşmayı deneyebilirsiniz. Merak ediyorum ben de.
Orası önemli değil. Bende de 115 gözüküyor ama orası fabrikasyon sürecinde oluşan Bad Block'lar. Eğer 132 sayısı artarsa o zaman şüphelenin hocam. :) TRIM işlemini artık Windows disk birleştirme aracı ile yapıyor. SSD'leri tanıyarak HDD gibi disk birleştirme değil sadece TRIM uyguluyor. O yüzden açık kalması gerekiyor o aracın. Bazıları kapatıyor eskisi gibi disk birleştirme yaptığını zannedip. :)
Bilmiyorum hocam vallahi. SSD seviye listesinde ki düzenleme yetkilerimde gitmiş. Sanırım komple bıraktı tüm forumu ve listeleri. Discord kullanmadığım için iletişimim de yok. @MisakiTaro sizin var mı hocam bir bilginiz?

Geri
Yukarı