Team T-Force RAM'e OC yapılır mı?

Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakart
Gigabyte B450M Gaming
İşlemci
AMD Ryzen 3 2200G
Merhaba, APU sistem kullanıyorum ve RAM biliyorsunuzdur APU sistemlerde RAM demek performans için en önemli parçalardan birisi demek. 3000 MHz değerinde Team T-Force zeus marka RAM'ler kullanmaktayım. Sizce yapacağım OC performans konusunda güzel katkılar sunar mı?
-Gigabyte B450M Gaming.
-AMD Ryzen 3 2200G.
-Team T-Force zeus 3000MHz 8x2GB.
Bu sistemi kullanıyorum.
Thaipoon burner çıktısı bu. Hynix jjr bellek kullanıyor.

1645301532310.png

Bana şu ayarlar önerilmişti sizce bunu mu denemeliyim yoksa öneriniz var mı?

"XMP Dram freq 3200. Dram voltage 1.40 CL 14. Trcdrd 18. Trcdwr 8 Trp 18. Tras 26"

Son düzenleyen: Moderatör:
JJR olduğu belli değil çünkü Thaiphoon SS'inde tam olarak gözükmüyor. MFR de olabilir DJR de olabilir. Yaptığımız OC değerlerinin tutup tutmamasına göre karar verebilirsin anca bu duruma.

Temel BIOS bilgin varsa ve BIOS sıfırlamayı biliyorsan yardımcı olabilirim.

JJR olduğu belli değil çünkü Thaiphoon SS'inde tam olarak gözükmüyor. MFR de olabilir DJR de olabilir. Yaptığımız OC değerlerinin tutup tutmamasına göre karar verebilirsin anca bu duruma.
Tek endişem Voltaj ve RAM'e zarar vermek.

Temel BIOS bilgin varsa ve BIOS sıfırlamayı biliyorsan yardımcı olabilirim.
BIOS sıfırlamak kolay bir pile bakar. :D

Tek endişem Voltaj ve RAM'e zarar vermek.
Her çipin kendine göre bir voltaj sınırı var. Şu an elindeki RAM'in çipini bilmediğim için her RAM için genel kabul edilen 1.35V üzerinden gideceğim.
BIOS sıfırlamak kolay bir pile bakar. :D
CMOS pinlerine tornavida değdirmek daha hızlı oluyor. Vakitten tasarruf :D

Bu arada sana önerilen ayarı kim önerdi? Bilen birisi vermiş gibi duruyor.

Bu arada sana önerilen ayarı kim önerdi? Bilen birisi vermiş gibi duruyor.
Toxpox. :D Normalde hemen uygulardım fakat 1.40 Voltajı görünce duraksadım.
Her çipin kendine göre bir voltaj sınırı var. Şu an elindeki RAM'in çipini bilmediğim için her RAM için genel kabul edilen 1.35V üzerinden gideceğim.
Öğrenebileceğim bir uygulama varsa ondan bakalım o zaman.

JJR ise ve dünyanın en kötü bin'lerinden biri değilse 3200MHz CL14 olabilir. JJR olduğundan emin miydik? B12 eksikliği yüzünden hiçbir şey hatırlayamıyorum, kusura bakmayın.
JJR olduğunu hatırlıyorum fakat emin değilim. Akşam 3200MHz CL14 değerini deneyeceğim. 1.4V fazla gelir mi gelirse sorun olur mu diye düşünüyorum sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı