Team T-Force Vulcan Z 3200 MHz RAM, 2933 MHz'de Çalışıyor

kardiolog

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. İncehesap.com'dan Team T-Force Vulcan Z 3200 MHz 16 GB (2x8 GB) RAM aldım. Ancak, BIOS'da RAM'lerden biri 2933 MHz olarak görünüyor. Bu RAM'in 3000 MHz olduğu manasına mı geliyor? Yoksa XMP'ye alıp tekrar mı denemeliyim? Eğer 3000 MHz ise, garantiye göndersem yenilerler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD işlemcilerde 3000MHz RAM'ler 2933MHz'de çalışıyor diye biliyorum. Sadece bir tanesi böyle diğeri daha yüksekse düşük frekansta çalışan RAM 3000MHz'dir. Tek tek denediniz mi?

AMD işlemcilerde 3000MHz RAM'ler 2933MHz'de çalışıyor diye biliyorum. Sadece bir tanesi böyle diğeri daha yüksekse düşük frekansta çalışan RAM 3000MHz'dir. Tek tek denediniz mi?
Tek tek denemedim ancak RAM'in üzerinde 3200 MHz yazıyor. Böyle birşey olabiliyor mu, yani 3200 diye alıp 3000 lik göndermeleri gibi. RAM'ler dual kanal. Forumda birkaç konuda RAM'i kendiniz ayarlayın BIOS'tan diye yazıyordu. Ayarladım ve CPU-Z'de ikisi de 3200 MHz olarak görülüyor.
2 tane XMP profili olabilir mi? XMP 2'yi deneyin derim.
İki tane XMP var BIOS'ta ikisini aynı anda açamıyorum. İki tane olması ne işe yarıyor bunu da bilmiyorum açıkcası. Bir de XMP'yi açmama rağmen BIOS sayfasında RAM hızını 2400 olarak gösteriyor hala. Bununla ilgili ne yapabilirim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı