TEB Online bankacılıktan kendi kredi kartınıza nasıl para aktarırsınız?

Rica ederim. Alternatif olarak taksitli nakit avans da tercih edilebilir. Artı bakiye sınırını kontrol etmek için 9000 TL'den fazla yatırmayı deneyebilirsiniz. Bazen limitler güncellenebiliyor. Müşteri temsilcisine en son 2 hafta önce sormuştum. :)
Bir saniye bir saniye kafam karıştı :D taksitli avans dediğinizi biraz önce okumuştum, kredi kartından para çekmek değil mi o? Ama benim kredi kartımdan para çekmem değil, para yatırmam lazım çünkü limitimi arttırmak istiyorum :/ Artı bakiye sınırını kontrol etmek için 9000 liradan fazla yatırmayı deneyebilirsiniz derken de daha önce söylediğiniz toplam limitin 2 katına kadar ek bakiye yatırmaktan bahsediyorsunuz değil mi? Yani belki 2 katından daha fazla olabilir diye. Umarım öyle olur.

Evet, kredi kartından para çekmek oluyor. Çektiğiniz parayı kullanarak banka kartınız ile de ödeme yapabiliyorsunuz. Kredi kartı şart olan bir site değilse banka kartıyla ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Artı bakiyeyle uğraşmayıp taksitli bir şekilde ödemiş olursunuz.

Artı bakiye sınırını kontrol etmek için 9000 liradan fazla yatırmayı deneyebilirsiniz derken de daha önce söylediğiniz toplam limitin 2 katına kadar ek bakiye yatırmaktan bahsediyorsunuz, değil mi?
Evet, ondan bahsediyorum. Değiştiyse belki izin verebilir. :)

Evet, kredi kartından para çekmek oluyor. Çektiğiniz parayı kullanarak banka kartınız ile de ödeme yapabiliyorsunuz. Kredi kartı şart olan bir site değilse banka kartıyla ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Artı bakiyeyle uğraşmayıp taksitli bir şekilde ödemiş olursunuz.

Evet, ondan bahsediyorum. Değiştiyse belki izin verebilir. :)

Hmm yani benim yaptığım şeyin tam tersi oluyor galiba bu. Yani ben kredi kartı limitimi yükseltip, oradan alışveriş yapıp onun taksitlerini ödemeyi düşünüyordum ama siz kredi kartından borç alıp onun taksitlerini öde diyorsunuz. Peki hangisinin faiz oranı daha yüksek olur? Taksitli avans ile çektiğim kredinin faizleri taksit faizlerinden düşük oluyorsa öyle yapayım :D

Evet, yapacağınızın tersi oluyor. Kredi kartıyla bazı yerlerde vade farksız taksit yapılabiliyor fakat vade farkı alınan yerler de var. Toplamda 18000 TL’den fazla kullanılabilir limite izin vermezse ve istediğinizi alamazsanız aylık %1,80 faiz oranıyla taksitli nakit avans da çekilebilir. Durum göre değerlendirirsiniz ve avantajlı olacak şekilde ödeme yaparsınız. Aklınızda bulunsun diye söyledim. :)

Evet, yapacağınızın tersi oluyor. Kredi kartıyla bazı yerlerde vade farksız taksit yapılabiliyor fakat vade farkı alınan yerler de var. Toplamda 18000 TL'den fazla kullanılabilir limite izin vermezse ve istediğinizi alamazsanız aylık %1, 80 faiz oranıyla taksitli nakit avans da çekilebilir. Durum göre değerlendirirsiniz ve avantajlı olacak şekilde ödeme yaparsınız. Aklınızda bulunsun diye söyledim. :)

Hmm evet o da bir seçenek, çok mantıklı, teşekkür ederim yardımlarınız için :) nakit avansta faiz oranı hep %1.80 midir sabit acaba? Ve mesela hiç ek para yatırmadım kartıma diyelim ve dediğiniz gibi taksitli nakit avans çekmek istedim; 9000 olan limitim kadar mı taksitli nakit avans alabilirim? Ve onu da istediğim sayıda taksitlendirip her aya düşen tutara %1.80 faiz ekleyerek her ay ödemesini yaparım sanırım? Ama bu şekilde olursa kredi kartım borçlu görünüp borcun tamamını ödemem konusunda uyarısı olmayacak mı devam eden süreçte?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nakit avansın faiz oranı ve kullanabileceğiniz tutarı değişebiliyor. Kişiye özel indirimli oranlar da sunulabilir. Taksitli olarak nakit avans çekmeyi seçerseniz her ay sadece taksitin de olduğu ekstreyi ödemeniz gerekir. Toplam tutarı tek seferde ödemeniz gerekmez. Ekstrenizi ödediğinizde borçlu sayılmazsınız.

Nakit avansın faiz oranı ve kullanabileceğiniz tutarı değişebiliyor. Kişiye özel indirimli oranlar da sunulabilir. Taksitli olarak nakit avans çekmeyi seçerseniz her ay sadece taksitin de olduğu ekstreyi ödemeniz gerekir. Toplam tutarı tek seferde ödemeniz gerekmez. Ekstrenizi ödediğinizde borçlu sayılmazsınız.

Çok sağ olun, siz anlattıkça her şey kafama öyle oturuyor ve öğreniyorum ki...

Yeni konular

Geri
Yukarı