Tebilon R5 5600 XFX RX 6700 sisteme anakart önerisi

Şu sistemi yeni aldım hiçbir değişiklik yapmadan AMD 5600-XFX 6700 10GB-GIGABYTE A520M-K-ADATA 512GB SSD-XPG 16GB Uygun Fiyatları ile Tebilonda
Anakartını değiştirmemi söylediler anakarttan pek anlamam değiştirmeme gerek var mı?
Gerek varsa ileride hangi anakartı önerirsiniz?

Değiştirmeniz şart değil opsiyon olarak paylaşıyorum alternatifi. Yalnız 520 seri ile overclock yapılmıyor işlemciye bilginiz olsun.

Değiştirmeniz şart değil opsiyon olarak paylaşıyorum alternatifi. Yalnız 520 seri ile overclock yapılmıyor işlemciye bilginiz olsun.

Teşekkür ederim.

Muhtemelen A520 çipset olduğu için değiştirmenizi söylediler. Ryzen 9 işlemci takmayacaksanız şimdilik gereksiz masraf olur. Bu şekilde sorun yaşamazsın.
Gigabyte'nın sitesinde destek olduğu gözüküyor.B450M H olan anakartımda?

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    104,5 KB · Görüntüleme: 8
Gigabyte'nın sitesinde destek olduğu gözüküyor.B450M H olan anakartımda?
Sorun desteklemesinde değil. Bir şekilde A320 çipsette bile kullanırsın, nasıl olsa AM4 soketten bahsediyoruz. Önemli olan işlemciyi yeteri kadar besleyebilmesinde.

Tam performans alamazsin dediler.
Biraz bol keseden sallamışlar. A520 çipset giriş seviyesidir ama her şekilde işini fazlasıyla görecek kadar iyidir. Sıfırdan alınıyor olsa B450 veya B550 çipset önerirdim ama fiyatına göre A520 çipset de alınabilir. Hayırlı olsun, iyi oyunlar.

Sorun desteklemesinde değil. Bir şekilde A320 çipsette bile kullanırsın, nasıl olsa AM4 soketten bahsediyoruz. Önemli olan işlemciyi yeteri kadar besleyebilmesinde.

Biraz bol keseden sallamışlar. A520 çipset giriş seviyesidir ama her şekilde işini fazlasıyla görecek kadar iyidir. Sıfırdan alınıyor olsa B450 veya B550 çipset önerirdim ama fiyatına göre A520 çipset de alınabilir. Hayırlı olsun, iyi oyunlar.
Yeteri kadar besleyip besleyemediğini nasıl anlayabiliriz?

Yeni konular

Geri
Yukarı