Technopat-four sistem alınır mı?

Senin paylaştığın sistemi ben de listeme ekledim. Bu hazır sistemlerde çeşitsizlik çok kötü. Mesela senin paylaştığın sistemlerdeki SSD'ler çok kötü. İyisini seçsen 1TB da 1, 5K fiyat artıyor.

.
GameGaraj sanırım yanlış yazdın. Farklı sistem sandım o yüzden. En uygun bilindik marka SSD 500TL farkla Gigabyte Aorus 500GB ve sorun olacağını sanmıyorum kullanımda. Harici bir SSD lazım olur her şekilde oyunlar için. Ben elimde olduğu için ona göre tercih yaptım.

Attığınız sistem alınabiliyor sadece RAM kategorisindeki ürün bitmiş RAM seçiyorsunuz bir tane seçtim 33300 TL oldu bence gayet güzel sistem en azından bileşenleri kötü değil.

Attığınız sistem alınabiliyor sadece RAM kategorisindeki ürün bitmiş RAM seçiyorsunuz bir tane seçtim 33300 TL oldu bence gayet güzel sistem en azından bileşenleri kötü değil.
Evet postta belirttiğim RAM seçimini yaptım ben de. Ek olarak SSD'sini değiştirdim MLD markasını bilmediğim için. Onun dışında diğer bileşenlerin markası ve modeli iyi, yeterli gibi duruyor.

Evet postta belirttiğim RAM seçimini yaptım ben de. Ek olarak SSD'sini değiştirdim MLD markasını bilmediğim için. Onun dışında diğer bileşenlerin markası ve modeli iyi, yeterli gibi duruyor.
Depolamanız varmış ama 500 lira farkla gigabyte seçene kadar 700 TL farkla 1TB GoodRam Gen4 alın bence. GoodRam kötü değil Polonya menşeili bir marka. Anakartın 1 tane M2 SSD slotu var o kötü sadece bence. RAM işini de kafaya takmayın çok istiyorsanız anakartın uyumluluk listesinde var mı diye bakın ama EXPO profili olan RAM'lerde çalışmıyor hazır profille bazen kendiniz yapmak zorunda kalıyorsunuz. Uyumsuz RAM diye bir şey yok DDR5 te hepsi oluyor ama manuel ayar yapmak zorunda kalıyorsun ya da bios güncellemesi ile mavi ekran sorunları geçiyor. Yani RAM bozuk değilse çalışır.

Depolamanız varmış ama 500 lira farkla gigabyte seçene kadar 700 TL farkla 1TB GoodRam Gen4 alın bence. GoodRam kötü değil Polonya menşeili bir marka. Anakartın 1 tane M2 SSD slotu var o kötü sadece bence. RAM işini de kafaya takmayın çok istiyorsanız anakartın uyumluluk listesinde var mı diye bakın ama EXPO profili olan RAM'lerde çalışmıyor hazır profille bazen kendiniz yapmak zorunda kalıyorsunuz. Uyumsuz RAM diye bir şey yok DDR5 te hepsi oluyor ama manuel ayar yapmak zorunda kalıyorsun ya da bios güncellemesi ile mavi ekran sorunları geçiyor. Yani RAM bozuk değilse çalışır.
GoodRam'i biraz daha araştırıyım ben o zaman. Bilmediğim bir marka. Anakarttaki tek M2 slotu benim için sorun olmaz diye düşünüyorum. Çünkü oyunları sadece normal SSD ve HDD'de tutuyorum. M2 sadece işletim sistemi ve temel programları kullanmak için kullanıyorum. Alışkanlığım böyle. Bu yüzden M2'de depolama miktarı da çok önemli değil benim için. Eğer Gigabyte daha iyiyse sırf 1TB diye GoodRam tercih etmem çok mantıklı olmaz sanrım. Yine de araştıracağım teşekkürler.

RAM ile ilgili dediğinizi tam anlamadım. Anladığım kadarıyla olsa olsa manuel kurulum gerekir onun dışında bir sorun oluşturmaz.

Ek olarak bahsettiğim kullanım şeklinde Gen3 ve Gen4 farkını çok fark eder miyim?

Yani anakart Gen4 destekli diye dedim. Karşılaştırmalarına bakın sistem açılması oyun yüklenmesi gibi Youtube'dan. Gen4 ler daha yüksek okuma yazma hızlarına ulaşan SSD'ler.

TECHNOPAT-FOUR

Bu sistemi almayı düşünüyorum. RAM olarak: GSKILL 32GB (2x16GB) Trident Z5 Neo RGB 6000MHz CL32 DDR5 1.35V AMD EXPO Siyah Dual Kit Ram SSD olarak: GIGABYTE AORUS 500GB 5000E M.2 2280 SSD (5000MB Okuma / 3800 MB Yazma) bu değişiklikleri yaparak alma niyetindeyim.

Anakart iyi midir herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım, yeterli midir? Kasanın PSU'su güvenilir mi ve kasanın soğutma performansı nasıl? G.Skill markasını bilmiyorum RAM'leri iyi midir, uzun kullanımda sorun yaratır mı? AMD işlemci daha önce kullanmadım bu yüzden biraz önyargılıyım performans sorunu olur mu uzun kullanımda ve stok fan yeterli gelir mi?

Ekran kartında iki adet model var ve aralarında fiyat farkı yok. Gigabyte'ın eagle ve Windforce modelleri arasındaki fark nedir?

Ek olarak elimde fazlasıyla depolama var ekstra bir depolamayı o yüzden eklemedim. Ve sistemi 6-8 ay kadar 1080p kullanacağım sonrasında 2K'ya geçeceğim. Darboğaz sorunu yaşar mıyım? Bu fiyatta başka sistem önerilerinize açığı
TECHNOPAT-FOUR

Bu sistemi almayı düşünüyorum. RAM olarak: GSKILL 32GB (2x16GB) Trident Z5 Neo RGB 6000MHz CL32 DDR5 1.35V AMD EXPO Siyah Dual Kit Ram SSD olarak: GIGABYTE AORUS 500GB 5000E M.2 2280 SSD (5000MB Okuma / 3800 MB Yazma) bu değişiklikleri yaparak alma niyetindeyim.

Anakart iyi midir herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım, yeterli midir? Kasanın PSU'su güvenilir mi ve kasanın soğutma performansı nasıl? G.Skill markasını bilmiyorum RAM'leri iyi midir, uzun kullanımda sorun yaratır mı? AMD işlemci daha önce kullanmadım bu yüzden biraz önyargılıyım performans sorunu olur mu uzun kullanımda ve stok fan yeterli gelir mi?

Ekran kartında iki adet model var ve aralarında fiyat farkı yok. Gigabyte'ın eagle ve Windforce modelleri arasındaki fark nedir?

Ek olarak elimde fazlasıyla depolama var ekstra bir depolamayı o yüzden eklemedim. Ve sistemi 6-8 ay kadar 1080p kullanacağım sonrasında 2K'ya geçeceğim. Darboğaz sorunu yaşar mıyım? Bu fiyatta başka sistem önerilerinize açığım.
Hocam 500gb ssd alsam yanına 1 TB Ssd ekleme yapabilirmiyim sonradan ?

TECHNOPAT-FOUR

Ek olarak elimde fazlasıyla depolama var ekstra bir depolamayı o yüzden eklemedim. Ve sistemi 6-8 ay kadar 1080p kullanacağım sonrasında 2K'ya geçeceğim. Darboğaz sorunu yaşar mıyım? Bu fiyatta başka sistem önerilerinize açığım.
Hocam 500gb ssd alsam yanına sonradan 1 TB Ssd ekleme yapabilirmiyim sonradan ?

Arkadaşlar bu sisteme soğutucu olarak ne tavsiye edersiniz ?

Son düzenleme:
Hocam 500gb ssd alsam yanına sonradan 1 TB Ssd ekleme yapabilirmiyim sonradan ?

Arkadaşlar bu sisteme soğutucu olarak ne tavsiye edersiniz ?
M2 için tek slot var ama normal SSD ekleyebilirsin.

Soğutucu olayını ben de araştırmaya başladım. İşlemci için çok ısınıyor gibi yorumlar gördüm. Stok fan ile 85-90 üstü çalışıyor sanırım işlemci.

M2 için tek slot var ama normal SSD ekleyebilirsin.

Soğutucu olayını ben de araştırmaya başladım. İşlemci için çok ısınıyor gibi yorumlar gördüm. Stok fan ile 85-90 üstü çalışıyor sanırım işlemci.

M2 ne oluyor 2 farklı SSD takamiyormuyum tam olarak anlayamadım .

Bende soğutucu alacağım ancak kule tipi mi alsam sıvı soğutucu mu kararsız kaldım.

M2 SSD'ler daha hızlı oluyor normal SSD'lerden ve yapıları da daha farklı oluyor. Sata SSD ve M2 SSD yazarak farklarını görebilirsin. Anakartta M2 takacabileceğin tek slot var bu modelde. Ama sata SSD takabilirsin ekstra olarak. Bunun için yer var.

Soğutucu olayına ben de karar veremedim daha. Araştırıyorum.

Geri
Yukarı