Technopat İkinci El Alım Satım Kuralı Anlamsızlığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Afkborn

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASRock B450M Steel Legend, Ryzen 5 5600, Kingston Fury Beast 32 GB (2X16) 3200 MHz, Powercolor Red Devil RX 6600XT, Be Quiet! BK008, Corsair Carbide Spec Delta RGB, Corsair CV550, 1 TB WD Blue SN570, 500GB A2000 Kingston SSD, 1TB WD HDD, Sensei310, K60 RGB PRO, Qck Medium, Asus TUF VG24VQE, Keenetic Omni DSL
Meslek
Zabıt Katibi
Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.
İkinci el alım satım kurallarını okumuştum fakat kuralı hatırlamadığım için 1 ay ceza aldım buraya kadar sıkıntı yok. Gayet doğal karşılıyorum cezayı almamı fakat şöyle bir anlamsızlık var. Misal veriyorum ben bir araba satıyorum. Araba kazalı fakat oraya arabanın şimdiye kadar hiç kaza yapmadığını belirtmişim. Yoruma biri geliyor ve diyor ki kardeşim bu araba kazalı. Şimdi burada suç "Bu araba kazalı" diyen arkadaşta mı? Yoksa araba kazalı olduğu halde kazası yok diyen arkadaş mı suçlu? ( Arabanın kazalı olduğunu ve kaza yapılan bölgenin gayet iyi şekilde yapıldığını varsayıyorum)
Direkt olarak konuyu örnek göstermek istemedim büyük ihtimalle bununla ilgilide bir ceza yerim 😃. Sadece forumu kullanan arkadaşlardan bu durumu göz önüne alarak onların ne yapacaklarını öğrenmek istedim.

Rapor üzerinden cevabınızı aldınız fakat anlaşılan tatmin olmamışsınız ya da farklı amacınız var.
Her şeyi kendi açınızdan düşünmeyin. Bir kişi ikinci el ürün bakıyorsa, alışveriş bilincini bir zahmet edinsin. Araba alıyorsa gidip güvenilir bir yere ekspertiz yaptırsın.
Ürünün çokça farklı versiyonu var. Aynı PCB kullanan bir ton model var. Birebir aynı olmasını bekleyemezsiniz. Emin olmadığınız bir konu hakkında atıfta bulunuyorsunuz. Satan kişiyi zan altında bırakıyorsunuz. Bu açıdan suç kimde?
Her şeye kendi açınızdan yaklaşmak yerine kendinizi karşıdaki kişinin yerine koyun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı