Technopat Kalitesi Düşüyor

Aşk diye bir kategori açsalar, ardından da kategori engelleme özelliği gelse çok iyi olacak.
Zaten eskisi gibi bilgili üye kalmadı.
Gelir gelen kapı kapatılmaz.

Forumun suyunun bir yerden akması gerekiyor, onu da böyle fazla kişinin girdiği ve mesaj yazdığı konular sağlıyor. Aktifliği koruyan şeylerin en başında geliyor şu anda bu konular.

Yönetim, buradan gelen aktifliği ve maddi geliri kesmek istemez, kim istesin ki? Forumun kalitesinin düştüğünü belki de binlerce defa konu açılarak belli edildi lakin ben bir değişiklik görmedim. Böyle konulara cevap bile yazan yönetim üyesi yok. Bu da durumun değişmeyeceğinin göstergesi.

Forumda bilgi sahibi olan kişilerin çoğu forumu bıraktı zaten, geriye sayılı kişiler kaldı.

Yeni gelen üyelerin genel olarak takıldıkları tek yer zaten "konu dışı" kategorisi. Durum böyleyken kalitenin düşmemesini beklemezsin.

Bu durumun düzeleceğini hiç sanmıyorum. Çünkü şu anda aktifliği sağlayan temel yer orası, onu da keserseniz bu sefer aktiflik azalır. Aktifliğin azalmasını da hiçbir yönetici istemez. Bizim için burası bir forum olsa da onlar için bir gelir kapısı.
Kesinlikle katılıyorum. Bu kaçıncı konu bilmiyorum ama yönetimin bu konuları umursamadığı çok belli.

Troll konu ve saçma konularda katılıyorum. Fakat cezalar arttırılmamalı saçma buluyorum. Biz de insanız, hatamız olabiliyor, özellikle insanlara yardım etmek isteyen kullanıcılar. Onlara hafifletmeleri gerek. Sonuçta bilerek yapmıyoruz. Ortalama 2016'den beri Technopat'ı bilirim. Çok değerli üyeler gitti. Mesela;

@BilgisayarKurdu (tam bırakmadı ama) @montezuma @MisakiTaro @PossibleTurco @hakan yaeger gibi özellikle macOS babası Montezuma gidişine bayağı üzüldüm.
@MisakiTaro da ne ara bıraktı?
Ben de @Samotne Ciasteczka gittiğinden beri ne ekipman önereceğimi halen bilemez oluyorum.

Sizinle aynı görüşteyim...

6-7 ay olmuştur. Ben bu forumda eskiden (2016-2017) hesap açmadığıma şu an üzülüyorum şu anki bilgilerimin belki de 3 4 katı daha fazla bir şeyler bilirdim. O zamandan beri Montezuma, bilgisayar kurdu gibi hocalarımı severdim. En azından birileri gidiyor ama bizim @Yener K. başkan burada hala. :)

Evet, maalesef ki kalite düşmekte, ana nedeni ise ceza verilmemesi. Bu aralar ara sıra bilerek kuralları ihlal ediyorum (yazım yanlışı vb.) Ve ceza yemiyorum. Onun dışında yan hesaplar ve sahte konular inanılmaz artmaya başladı. Ayrıca çoğu kişi yok kıza nasıl açılırım yok neymiş fazla mastürbasyon zararlı mıdır yok neymiş yaşım şu kilom şu boyum şu boyum uzar mıymış konularından da bıktık. Genel olarak kalite düşmeye başladı.

Çözümleri ise bence:
  • Cezalar artmalı.
  • Yan hesaplara ve troll konulara daha fazla dikkat edilmeli.
  • Ve belli kelimeler içeren başlıkları göstermeyecek bir filtre sistemi eklenmeli. Mesela boy yazdım filtreye, başlıkta boy geçen konuları göstermeyecek.

Ceza artsa kimse kullanmaz ki, başka platformlara geçerler, çünkü kullandığın hizmetin rahatlığı önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle katılıyorum. Bu kaçıncı konu bilmiyorum ama yönetimin bu konuları umursamadığı çok belli.
Cevap verilen yok, birkaç tanesini gördüm orada da sadece "görmezden gelin" deniliyor. Görmezden gelmekle kalite düşmüyorsa ülkenin kötü durumunu da görmezden gelelim. Görmezden gelmenin bir çözüm olmadığını biliyorlar ama ellerinden bir şey gelmiyor. O aktif kitleyi kaybetme riskini çoğu yönetim alamaz, normal olarak da böyle olması lazım ama siz "kaliteli bir ortam" istiyorsanız; riskler almanız gerekli.

Cevap verilen yok, birkaç tanesini gördüm orada da sadece "görmezden gelin" deniliyor. Görmezden gelmekle kalite düşmüyorsa ülkenin kötü durumunu da görmezden gelelim. Görmezden gelmenin bir çözüm olmadığını biliyorlar ama ellerinden bir şey gelmiyor. O aktif kitleyi kaybetme riskini çoğu yönetim alamaz, normal olarak da böyle olması lazım ama siz "kaliteli bir ortam" istiyorsanız; riskler almanız gerekli.
Dedikleriniz çok doğru ama forum ilk açıldığı zaman bile çok caydırıcı cezalar yok muydu? O zaman niye bu kadar tedbirli değillerdi? O zamanlarda rakipleri ile arasında adeta uçurum kadar fark bile vardı.

Şu an aktiflik konusunda açık ara farkla birinci sırada diye biliyorum Technopat'ı. Geçmişte yapıldıysa şimdi de yapılır diye düşünüyorum.

Hatta Recep Baltaş bir konusunda üye kaybetme olayı hakkında bir yorum yapmıştı ve umurlarında olmayacağını söylemişti yanlış hatırlamıyorsam.

Nasıl görmezden gelelim ki? Nereye baksam aşk konusu. Forumdan soğudum iyice zaten. Eskiden her gün deli gibi yazdığım foruma gün içinde 2-3 mesaj anca yazıyorum artık. Çok yakında son kalan bilgili üyeler de gidecek. Türkiye'de forum kültürü bitti galiba.

Dedikleriniz çok doğru ama forum ilk açıldığı zaman bile çok caydırıcı cezalar yok muydu? O zaman niye bu kadar tedbirli değillerdi? O zamanlarda rakipleri ile arasında adeta uçurum kadar fark bile vardı.

Şu an aktiflik konusunda açık ara farkla birinci sırada diye biliyorum Technopat'ı. Geçmişte yapıldıysa şimdi de yapılır diye düşünüyorum.

Hatta Recep Baltaş bir konusunda üye kaybetme olayı hakkında bir yorum yapmıştı ve umurlarında olmayacağını söylemişti yanlış hatırlamıyorsam.
İlk açıldığı zaman daha katıydı kurallar. 1 gün ceza alıyorlarmış üyeler.
Bu son aylarda iyice saldılar ceza olayını.

Yeni konular

Geri
Yukarı