Technopat kullanıcılarının sorunları

PhysicalDecline

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Wellington-Seattle
Öncelikle belirteyim, bunlar tamamen benim fikirlerim, bu bir eleştiri yazısıdır. Kötü amaçla yazılan bir yazı değildir. Lütfen üstünüze alınmak yerine kendimizi düzeltemeye çalışalım. Lütfen tartışma çıkaracak şeyler yazmayın, herkes kendi fikrini söylesin ve güzelce sohbet edelim.

1-) Bir markayı birisi kötülüyorsa istisnasız bir şekilde markayı kötüleyeni gören kişiler, o markadan bir ürün kullanmamış bile olsa tıpkı koyun sürüsü gibi kötülemeye başlayanlar var. Markayla ilgili tek bir fikri yok ama birileri kötülüyor diye o da kötülemeye başlıyor. Arkadaşlar şu huyunuzdan vazgeçin lütfen.

2-) Konu sahibi bir soru soruyor, bir kişi doğru cevabı vermesine rağmen bir sürü kişi daha cevabı yazıyor. Çok basitçe örnek vereyim; mesela konu sahibi konusunda diyor ki: "Arkadaşlar klavyede hepsini seçme kombinasyonu hangi tuşlarla yapılır?". Bir kişi zaten doğru cevabı veriyor, Ctrl+A kombinasyonu diyor. Ama bunun ardından yaklaşık 10 kişi falan aynı cevabı yazıyor. Bence gereksiz yani gerek yok. Beğenme tuşunu kullansanız yeter, zaten o tuş bunun için var.

3-) Birisi (foruma yeni katılmış birisi olabilir, bildiğini sanıyor ama yanlış biliyor olabilir) yanlış bir bilgi verdiğinde linçleyen bir kesim var. Arkadaşlar siz de bu işlerle ilk ilgilendiğinizde bilmiyordunuz veya yanlış biliyordunuz değil mi bazı şeyleri? İnsanların size tavrı o yönde olsa hoşunuza gider miydi? Bence o kişiyi uyararak doğrusunu anlatmak daha güzel.

Benim söyleyeceklerim bu kadardı, fikir belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle belirteyim, bunlar tamamen benim fikirlerim, bu bir eleştiri yazısıdır. Kötü amaçla yazılan bir yazı değildir. Lütfen üstünüze alınmak yerine kendimizi düzeltemeye çalışalım. Lütfen tartışma çıkaracak şeyler yazmayın, herkes kendi fikrini söylesin ve güzelce sohbet edelim.

1-) bir markayı birisi kötülüyorsa istisnasız bir şekilde markayı kötüleyeni gören kişiler, o markadan bir ürün kullanmamış bile olsa tıpkı koyun sürüsü gibi kötülemeye başlayanlar var. Markayla ilgili tek bir fikri yok ama birileri kötülüyor diye o da kötülemeye başlıyor. Arkadaşlar şu huyunuzdan vazgeçin lütfen.

2-) konu sahibi bir soru soruyor, bir kişi doğru cevabı vermesine rağmen bir sürü kişi daha cevabı yazıyor. Çok basitçe örnek vereyim; mesela konu sahibi konusunda diyor ki: "arkadaşlar klavyede hepsini seçme kombinasyonu hangi tuşlarla yapılır?". Bir kişi zaten doğru cevabı veriyor, CTRL+a kombinasyonu diyor. Ama bunun ardından yaklaşık 10 kişi falan aynı cevabı yazıyor. Bence gereksiz yani gerek yok. Beğenme tuşunu kullansanız yeter, zaten o tuş bunun için var.

3-) birisi (foruma yeni katılmış birisi olabilir, bildiğini sanıyor ama yanlış biliyor olabilir) yanlış bir bilgi verdiğinde linçleyen bir kesim var. Arkadaşlar siz de bu işlerle ilk ilgilendiğinizde bilmiyordunuz veya yanlış biliyordunuz değil mi bazı şeyleri? İnsanların size tavrı o yönde olsa hoşunuza gider miydi? Bence o kişiyi uyararak doğrusunu anlatmak daha güzel.

Benim söyleyeceklerim bu kadardı, fikir belirtirseniz sevinirim.

Dedikleriniz çok mantıklı. Bu sürü olayına kesinlikle katılıyorum. Forumdakilerin biraz araştırma yapması lazım.

Tamamen katılıyorum.
2-) Konu sahibi bir soru soruyor, bir kişi doğru cevabı vermesine rağmen bir sürü kişi daha cevabı yazıyor. Çok basitçe örnek vereyim; mesela konu sahibi konusunda diyor ki: "Arkadaşlar klavyede hepsini seçme kombinasyonu hangi tuşlarla yapılır?". Bir kişi zaten doğru cevabı veriyor, Ctrl+A kombinasyonu diyor. Ama bunun ardından yaklaşık 10 kişi falan aynı cevabı yazıyor. Bence gereksiz yani gerek yok. Beğenme tuşunu kullansanız yeter, zaten o tuş bunun için var.
Onlar sırf mesajları artsın diye yapıyorlar.

1-) Bir markayı birisi kötülüyorsa istisnasız bir şekilde markayı kötüleyeni gören kişiler, o markadan bir ürün kullanmamış bile olsa tıpkı koyun sürüsü gibi kötülemeye başlayanlar var. Markayla ilgili tek bir fikri yok ama birileri kötülüyor diye o da kötülemeye başlıyor. Arkadaşlar şu huyunuzdan vazgeçin lütfen.
Bu doğru, ama ben kötülesem bile tecrübeye dayalı olarak kötülüyorum :D

3-) Birisi (foruma yeni katılmış birisi olabilir, bildiğini sanıyor ama yanlış biliyor olabilir) yanlış bir bilgi verdiğinde linçleyen bir kesim var. Arkadaşlar siz de bu işlerle ilk ilgilendiğinizde bilmiyordunuz veya yanlış biliyordunuz değil mi bazı şeyleri? İnsanların size tavrı o yönde olsa hoşunuza gider miydi? Bence o kişiyi uyararak doğrusunu anlatmak daha güzel.
Tek katılmadığım bu, yeni gelenler genellikle her şeyin en iyisini kendilerinin bildiklerini sanıyor. Bu yüzden ne desek anlamıyorlar. Birazcık sitem etmek sorun değil bence.
Diğerlerine katılıyorum.

Beni destekleyen arkadaşlara teşekkür ediyorum, ben bu konuyu daha önce açmıştım fakat şu an onaylanmış. Sebebini bilmiyorum. Gülücük atan arkadaşlar ise üatlerine alındılar sanırım.

Tek katılmadığım bu, yeni gelenler genellikle her şeyin en iyisini kendilerinin bildiklerini sanıyor. Bu yüzden ne desek anlamıyorlar. Birazcık sitem etmek sorun değil bence.
Diğerlerine katılıyorum.
Haklısınız hocam, ben bu foruma ilk geldiğimde büyülenmiş gibiydim, bu kadar bilgili insanların olduğunu bilmiyordum. (bazı kullanıcılar her şeyi biliyorlar neredeyse) O yüzden çok bilmediğim şeylere karışmayıp cevap verenleri izliyordum hep. Bazı arkadaşlar evet bilmedikleri şey hakkında yorum yapıyorlar onlarında iyi niyetini düşündüğüm için çok kızamıyorum. ☺️

Rampage kullandım kötü olan ürünlerini kötüleyip iyi olan ürünlere alınabilir diyorum. Ama toptan hepsine çöp damgası yapıştırmak saçma bence.

Benim orda marka olarak bahsettiğim tam olarak Rampage'idi. Ama o kesimden linç yememek için söylemedim bir şey. Ben Rampage'in bir klavye, mouse setini aldım 1 sene önce (150 TL). Hala kullanıyorum ve yaklaşık 4 kere mouseyi fırlattım yine bir şey olmadı. Tuşlarında da hiç bir sorun yok klavyenin.

Hepsi kötü değil fakat kötü olan iyi olandan daha fazla olduğu için hiç bulaşmamak en iyisi.

Öyle haklısınız fakat Rampage adını duyduğu gibi saldıranlar var, yani arkadaşım önce bir bakmamıştır bu model kötü mü diye. Hemen almayın diyorlar. Sırf bu yüzden klavye mouse konularına çok bakmıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı