Technopat Makalelerindeki Gömülü Bağlantılar Hakkında Öneri

Makaleler
6
Yer
İstanbul
Gömülü bağlantı demek ne kadar doğru bilmiyorum ama makalelerde verilen bağlantıların çoğu bu şekilde veriliyor. Sosyal'de rengi değişiyor. Üzerine gelince altı çizili oluyor ve rengi farklı ton oluyor. Makalelerde ise sadece renk değişik. Fare imleci de değişiyor ama o bağlantı olduğu için oluyor. Renk körü birisi olarak okurken tabizi caizse bi' mal oluyorum o kısımlara denk gelince. Link tam olarak hangi kelimede diye bakmak için fareyi gezdirmeye başlıyorum.

Gömülü bağlantıya örnek.
PEB-9783G2AR’nin tüm detaylarını "buradan" görebiliyoruz. Son olarak, Portwell son tüketiciye doğrudan satış yapmadığını belirtelim.

Gömülü bağlantının renginin değiştirilmesi ya da yazı tipinin değiştirilmesi (kalın, italik, altı çizili) daha iyi olur bence.

Recep Baltaş'ı falan etiketlesem de bildirim gitmeyecek. Bize ulaşın kısmından kime ulaştığımız da pek belli değil. Bu yüzden konu açmayı daha uygun gördüm.

Son düzenleme:
Gömülü bağlantı demek ne kadar doğru bilmiyorum ama makalelerde verilen bağlantıların çoğu bu şekilde veriliyor. Sosyal'de rengi değişiyor. Üzerine gelince altı çizili oluyor ve rengi farklı ton oluyor. Makalelerde ise sadece renk değişik. Fare imleci de değişiyor ama o bağlantı olduğu için oluyor. Renk körü birisi olarak okurken tabizi caizse bi' mal oluyorum o kısımlara denk gelince. Link tam olarak hangi kelimede diye bakmak için fareyi gezdirmeye başlıyorum.

Gömülü bağlantıya örnek.

Gömülü bağlantının renginin değiştirilmesi ya da yazı tipinin değiştirilmesi (kalın, italik, altı çizili) daha iyi olur bence.

Recep Baltaş'ı falan etiketlesem de bildirim gitmeyecek. Bize ulaşın kısmından kime ulaştığımız da pek belli değil. Bu yüzden konu açmayı daha uygun gördüm.

Yazarken belirtmeye çalışıyorum ben, özellikle önemli bir bağlantıysa. Ama mesela Wikipedia ya da ek bilgi linki koyacaksam, bunu direkt anahtar kelimeye gömüyorum.

Dediğiniz gibi, renk değişimi dışında farklı bir belirtme yöntemi daha eklenebilir belki.

Altı çizili ve Bold eklemeye çalışacağım ben.

Öneri için teşekkürler. Farklı renk seçimi pek mümkün değil zira tema değişikliğinde arkaplan rengi ile ton benzerliği olma ihtimali var, koyu temada benzer durumların yaşanması durumu var.

Ancak yapılabilecek bir şey var tabii ki, bir sonraki göreceğiniz makale/haberlerde bağlantıları bundan sonra kalın ve altı çizili göreceksiniz.

Çok fazla bildirim var arkadaşlar, yetişmeye gayret ediyoruz ama milyonlarca insana erişiyoruz, gelen mesaj sayısı belli, her zaman mümkün olmuyor yazmamız. Ben sitedeki yazılarda varsayılan olarak bağlantıların altını çizme ayarına bakacağım çözüm olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı