Technopat moderatörlerini sevemiyorum

Yok, eleştiri yapıyorsunuz konu açmasını da bilmiyorsunuz.
Moderasyon gayet de iyi işini yapıyor, ben haksız yere ceza attıklarını görmedim. 🙂
Moderasyona saygılar, iyi çalışmalar diliyorum. 😍

Mod ekibi gayet iyi, onların bir amacı da bize doğru Türkçe kullanımı öğretmektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı bölümlerde sabitlenen konular var. Onları okumadan o bölüme yazı yazarsanız ceza alabilirsiniz. Bölümdeki kurala uymadığınız için ceza almışsınız. Kural gereği haksız olmuyor. Bölüm kurallarını da okumanızı tavsiye ederim.

Yine de moderatörler bence kötü niyetli ile, iyi niyetliyi ayırt edebilir. Bir kişi bir gereksiz tartışma yaşamıştım o konuda, ama maksat fikir alışverişiydi. Kurallara uymayan sürekli ihlal eden biri olsam anlarım da, ben halen hak ettiğimi düşünmüyorum. Farklı fikirlere açık olunmalıdır. Ayrıca benimle tartışan kişi de uyarı aldı mı almadı mı, bilmiyorum. Felsefe bölümünde tartışma olması çok normal değil mi? Felsefe özü gereği zaten eleştirel ve sorgulayıcıdır.

Ayrıca her şey eleştirilebilir. Paylaşılabilir ve tartışılabilir, suç içermediği sürece. İnançlı biri olarak her ayeti de tartışırım. Düşünce özgürlüğünü böyle şeylerle sınırlamanın bir anlamı yoktur. İki tahammülsüz insanı esas alıp kural yapılırsa o kural, kural değildir. Ben orada kimseye karşı bir tahammülsüzlük göstermedim ya da saygısız bir dil kullanmadım sadece kendi bakış açımı yazdım. Sansür veya yorum silmek o kişiye karşı bir saygısızlık değil midir sizce?

5 yılda çok nadiren girdiğim bir forum burası, ancak hiç kopmadım. Kaliteli de bulduğum bir yerdi. Aldığım bu uyarıdan sonra açıkçası soğudum. Kurallara uymaya da azami önem veren biriyim. Yazım kurallarına dikkat ederim. Tadım kaçtı yani.

Tabii saygı duyuyorum ama keşke böyle bir şey olmasaydı. Mesela o uyarı simgesi benim kafama takılıyor. Biraz böyle şeylere takılan mükemmeliyetçi biriyimdir. Pek girmeyi düşünmüyorum bundan sonra. Neyse ama sağlık olsun.

Son düzenleme:
Modların bazılarını çok severim, bazılarını gerçekten hayatta görsem arkamı döner giderim. çok uzun süredir Technopat Sosyal kullanıyorum ve bazılarının bazı (Tabii en ufak hatada nefret etmem ama bazıları gerçekten çok saçma işler yapıyor.) Hatalarını gördüm bunlar sadece bana yapılmış şeyler değildi tabii ki.

Eski Technopat'ı bilmeyenler şimdiki kuralların sıkılığından bahsediyor bana komik geldi. Şu an forum gayet esnek, yetkililer ceza kesmemek için elinden geleni yapıyor.

Ha haksız ceza hiç mi yoktur bana denk gelmedi ama belki vardır, o zaman da başka yetkililere ulaşırsınız ve sorunu çözmeye çalışırsınız.

Ayrıca bu kişiler yüksek maaşlı kişiler değil, sabah mod yok demişsiniz fakat bu insanların okulu var, işi var, sosyal bir hayatı var. Sırf burada modlar diye tüm hayatlarını bir köşeye atmıyorlar çünkü dediğim gibi bir memur maaşı ya da asgari ücret almıyorlar. Eğer modların canı sıkılsaydı bu açtığınız konuyu onaylamayıp bir de size haksız bir ceza verirlerdi değil mi? Aslında düz mantık kurmak yeterli.

Önceden en ufak yazım yanlış veya noktalama işareti hatasında ban yerdiniz dostlar bunun affı da yoktu ve ceza katlanarak artardı. Şu an bu tip olaylar azaldı ve tolerans gösteriliyor tabii bu olmadığı anlamına gelmez.

Ayrıca her şey eleştirilebilir. Paylaşılabilir ve tartışılabilir, suç içermediği sürece. İnançlı biri olarak her ayeti de tartışırım. Düşünce özgürlüğünü böyle şeylerle sınırlamanın bir anlamı yoktur. İki tahammülsüz insanı esas alıp kural yapılırsa o kural, kural değildir. Ben orada kimseye karşı bir tahammülsüzlük göstermedim ya da saygısız bir dil kullanmadım sadece kendi bakış açımı yazdım. Sansür veya yorum silmek o kişiye karşı bir saygısızlık değil midir sizce?
Kurallar çerçevesinde ve konu içeriğiyle alakalı olarak her şeyi tabii ki tartışabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Fakat forumda belli kurallar mevcut. Bu kurallar durduk yere koyulan ya da keyfi olarak koyulan şeyler değiller. Hepsinin koyulmasının bir amacı mevcut. Herkesin de bu kurallara uyması gerekiyor.

Tabii saygı duyuyorum ama keşke böyle bir şey olmasaydı. Mesela o uyarı simgesi benim kafama takılıyor. Biraz böyle şeylere takılan mükemmeliyetçi biriyimdir. Pek girmeyi düşünmüyorum bundan sonra. Neyse ama sağlık olsun.
Gerekli şartları sağladıktan sonra öneri konusu açabilirsiniz. Fikriniz diğer kullanıcılar ve yöneticilerinden görüşünden geçer. Fakat şu anda kural böyleyken buna uymadığınız için ceza almanız oldukça normaldir. Burada moderasyon tarafında yapılacak bir şey yok. Sonuçta bizler de kuralların uygulanmasını sağlıyoruz. Birine ceza vererek bir şey kazanmıyoruz, forumun düzeni ve işleyişi için kuralların uygulanması gerekiyor.

Geri
Yukarı