Technopat Sosyal yüzünden Türkçe imla kurallarına takıntım oluştu

Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Technopat Sosyal'e neredeyse iki yıldır üyeyim ve Technopat Sosyal yüzünden bende Türkçe imla ve yazım kurallarına takıntı oluştu. Bir kişi o şeyi düzgün yazmadığında çok fazla rahatsız oluyorum. Kendim yazarken de Türkçe imla ve yazım kurallarına olabildiğince dikkat ediyorum. Eğer Technopat Sosyal'de yazdığım şeyi birkaç kez okuyorum ki hata olmasın diye. Eğer Sosyal'de bir yazım hatası görürsem mutlaka raporluyorum. 12 sayfalık konuda 7 sayfa sırf yazım hatası raporladığımı hatırlıyorum. Technopat Sosyal'e bana Türkçeyi düzgün öğrettikleri için teşekkür ediyorum, bu takıntıyı bana kazandırdıkları için gene teşekkür ediyorum ancak bi' o kadar da sinirleniyorum. Teşekkür derecem, sinir derecemden daha fazla olduğu için Technopat Sosyal'e teşekkür ediyorum. Ne güzel cahilce, hiç dikkat etmeden, rahat rahat yazıyorduk ve kafamızda hiçbir düşünce oluşmuyordu... Yaz gitsin. Anlarsa anlar, anlamazsa anlamaz... :)

Technopat Sosyal'e neredeyse iki yıldır üyeyim ve Technopat Sosyal yüzünden bende Türkçe imla ve yazım kurallarına takıntı oluştu. Bir kişi o şeyi düzgün yazmadığında çok fazla rahatsız oluyorum. Kendim yazarken de Türkçe imla ve yazım kurallarına olabildiğince dikkat ediyorum. Eğer Technopat Sosyal'de yazdığım şeyi birkaç kez okuyorum ki hata olmasın diye. Eğer Sosyal'de bir yazım hatası görürsem mutlaka raporluyorum. 12 sayfalık konuda 7 sayfa sırf yazım hatası raporladığımı hatırlıyorum. Technopat Sosyal'e bana türkçeyi düzgün öğrettikleri için teşekkür ediyorum, bu takıntıyı bana kazandırdıkları için gene teşekkür ediyorum ancak bi' o kadar da sinirleniyorum. Teşekkür dereceğim, sinir derecemden daha fazla olduğu için Technopat Sosyal'e teşekkür ediyorum.
Herkese oluyordur eminim. Kendimden biliyorum. Ve ben sadece 2-3 aydır buradayım. 2 yıl olursa ne olur bilmiyorum.

Çok normal bir durum. Aynı şeyi ben de yaşıyorum. Hatta çevremdekileri de istemsiz bir şekilde düzeltmeye başladım :D

Bu şekilde mutlu olmak yerine kuralların katılığını eleştirenler de var :)

Dil, güçlü bir argümandır. Sizi toprak sahibi yapıp, devlet kurmanıza yarayacak kadar güçlüdür.

Önemsiz görülen kurallara uymamak dili kaybetmenize, yozlaşmasına ve doğal olarak yok olmanıza neden olacaktır çünkü sizi sömürülmeye açık hale getiren yabancılaşmanın ilk adımıdır.

"Api bu qadar abartmanaya gereq yok moruq " diyenlere duyurulur.

Bu arada neden bu kadar düzgün yazıyorsun, kendimi kötü hissediyorum diye tirip yemişliğim bile var 😶

Doğru rapor olduğu sürece neden ceza yesin ki?
Ceza alabilir.

Screenshot from 2020-10-05 16-25-49.png

Geri
Yukarı