Technopat Sosyal'in fikir olarak ikiye ayrıldığı konular

Tekin Alakuş

Megapat
Makaleler
3
Yer
Gaziantep
Tartışmalarda sosyalin ikiye ayrıldığı konuları yazın. Ben başlıyorum: Bazı durumlarda korsan oyun oynanabilir diyenler, diğer taraftan; hiçbir şekilde korsan oyun oynanmamalı diyenler.

Lütfen bu konuyu başka yerlere çekip tartışmaya başlamayın. Bu konunun da kilitlenmesini istemiyorum.

Son düzenleme:
Tartışmalarda sosyalin ikiye ayrıldığı konuları yazın. Ben başlıyorum: Bazı durumlarda korsan oyun oynanabilir diyenler, diğer taraftan; hiçbir şekilde korsan oyun oynanmamalı diyenler.

Lütfen bu konuyu başka yerlere çekip tartışmaya başlamayın. Bu konunun da kilitlenmesini istemiyorum.

Bence de korsan oyun oynanmamalı örnek olarak 300 TL pahalı diyor ama adamın bilgisayarı açıyor ve kaldırıyor o oyunu demek ki sistemi yeni gidip oyunu alabilir. Örnek olarak Mafia 3

Bazı insanlar eşcinsellere karşıt bazıları değil mesela.

Bence de korsan oyun oynanmamalı örnek olarak 300 TL pahalı diyor ama adamın bilgisayarı açıyor ve kaldırıyor o oyunu demek ki sistemi yeni gidip oyunu alabilir. Örnek olarak Mafia 3

Bazı insanlar eşcinsellere karşıt bazıları değil mesela.

Ben şahsen karşıt olmasamda, onları sevmem ve saygı duymam herkes kendi halinde yaşasın.

Bir de din konusu var, bu konuda inanılmaz saygılıyımdır, ateiste falan bir şey demem.

Boş cezalar konusu, kimisi savunuyor bu konuyu. Moderatörler gelen geçene ceza veriyor. İnsanların yardım arayacağı veya edeceği bir yerden ziyade, Türkçe öğrendii bir yere döndü. Aferin, çok iyi iş başardınız. Donanım Haber gibi bir forum varken bir daha buraya uğramamaya karar verdim zaten.
Senin acil yardıma ihtiyacın olsun ama bir kaç kişinin egosunu tatmin etmesi lazım, al sana ceza.
Mutlu olacaksanız bu mesajı da silebilirsiniz. :)

Eskiden bende korsan oyun oynamaya katıyla karşıydım fakat baktığımızda durumlar cidden çok kötü. Mesela bu örneği F1 2020 oyunu ile F1 2021 oyunu arasındaki farkı göstererek kanıtlayacağım. İki oyunda 60 euro diyebilirim. Şimdi gelelim yerel fiyat politikası uygulanmış F1 2020 ile neredeyse uygulanmamış F1 2021'in farkına.

F1 2020 55 Euro ve 92TL.

F1 2021 60 Euro ve 420TL.

Şimdi soruyorum bir oyuna bu kadar para verilir mi? Hayır, verilmez.

Başlığın yanıtına da gelirsek Recep Baltaş mı Ali Güngör mü? 😂

Ben şahsen karşıt olmasamda, onları sevmem ve saygı duymam herkes kendi halinde yaşasın.

Bir de din konusu var, bu konuda inanılmaz saygılıyımdır, ateiste falan bir şey demem.

Bende benim dinime, ibadetime laf atmayana bir şey demem ve saygı duyarım.

Geri
Yukarı