Tarih adında bir kategori gelse güzel olmaz mı?

Tarih bölümü açılsın mı ?

• Oy verenlerin toplamı
    286
Tarih kategorisi açılmalı bence birçok kişide böyle düşünüyor. Ama yöneticilerin çekindiği bazı şeyler var bence kavga vb. yaşanması gibi şeyler olduğunu düşünüyorum. Onun için bazı kurallar konulabilir mesela.

-Belirli bir mesaj sayısına ulaşılmadan kategoriye yazılamasın.
-Siyaset yapmak yasak olsun ve yapan kategoriden sınırsız uzaklaştırılsın.
-Bazı konularda kaynak göstermeden konuşmak yasak olsun.

Yani Technopat Sosyal gibi bir yerde tarih konuşmak güzel olur.

@Moderasyon Ekibi

Herkes fanatikçe kendi görüşünü savunup karşıdakini dinlemeyecekse açılmasın. Ki muhtemelen böyle olacak, herkes kendi doğru bildiğini okuyacak, uzun uzadıya kimseye faydası dokunmayan tartışmalar yapılacak.

Ancak tartışma odaklı değil de bilgilendirme odaklı olacaksa açılsın, böyle daha hoş olacağına inanıyorum. Tarihe ilgi duyanlar ilgi çekici hadiseleri paylaşarak sosyale katkı sunabilir. Tarihi severim ama kısır tartışmaları ısıtıp ısıtıp sunmanın inanın kimseye faydası yok.

Tarih belgeler olmadan tartışılabilecek bir şey değil. Sadece inanmak istediklerine inanan sözde tarihçiler konulara doluşacaktır. Ama bende çok isterim ''seviyeli'' bir şekilde tartışmak.

Açılsın da hayrola bu nedenmiş?

Araştırmadan yazanlar çok var Technopat Sosyal'de, genelde çoğunluk 900 mesaj altı olduğu için genelleme yapılmış, ben bile en küçük konuda direk internetten araştırıp yazacağım çözümü doğruluyorum.
Açılırsa böyle olur:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de bu var.

Tarih kategorisi açılmalı bence birçok kişide böyle düşünüyor. Ama yöneticilerin çekindiği bazı şeyler var bence kavga vb. yaşanması gibi şeyler olduğunu düşünüyorum. Onun için bazı kurallar konulabilir mesela.

-Belirli bir mesaj sayısına ulaşılmadan kategoriye yazılamasın.
-Siyaset yapmak yasak olsun ve yapan kategoriden sınırsız uzaklaştırılsın.
-Bazı konularda kaynak göstermeden konuşmak yasak olsun.

Yani Technopat Sosyal gibi bir yerde tarih konuşmak güzel olur.
Alternatif tarih konuları yüzünden kavga çıkar ya da geçmişte olanların doğru ya da yanlış olması konuları açılırsa kavga çıkar ama bütün bunlar haricinde forumda tarih hakkında bilgili insanlarla konuşmak ve onlardan yeni şeyler öğrenmek bence iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı