Technopat-THREE sistemin PSU ve kasası değiştirilmeli mi?

renkai

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Yakın bir zamanda bir sistem almayı planlıyorum. Bu sistem hoşuma gitti. Kafama yatmayan şey kasa ve PSU oldu. Thermaltake'in kasalarında kullanılan PSU'lar hakkında yeterli bir veri yok dolayısıyla koruma özelliklerine de erişemiyorum. Bu sisteme Cooler Master kasa vs ve PSU olarak haliyle NEX 700W 80+ - MPW-7001-ACBW-BEU kullanmak istiyorum. Gereksiz paranoya mı oldum? Diğerleri de sorun yaratmaz mı? Yorumlarınız nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
O sistemde Thermaltake kasa yok, Vento kasa var. PSU olarak da FSP Hyrdo K Pro 750W modeli var.

İkisi de kaliteli bileşenler, değiştirmenize gerek yok. CM NEX 700W daha kötü bir model.
Thermaltake değiştirilebilir olarak mevcut. FSP'nin ve TT'nin PSU'larının güvenlik özelliklerine erişemedim ve bir yerden bulsam bile sadece üç adet var. CM'de açık açık bunlar var diye yazmışlar.

O sistemde Thermaltake kasa yok, Vento kasa var. PSU olarak da FSP Hyrdo K Pro 750W modeli var.

İkisi de kaliteli bileşenler, değiştirmenize gerek yok. CM NEX 700W daha kötü bir model.
Ben FSP'de yanlış ürüne bakmışım. FSP OCP, OVP, SCP, OPP korumalarına sahip. CM OVP, OPP, SCP, UVP, OTP, Inrush Protection korumalarına sahip. Bunlar hayatımda ne değiştirir? Ve Vento kasa ne kadar kaliteli?

Son düzenleme:
1695543332710.png

Korumalar PSU'yu daha güvenli kılar. FSP'nin o güç kaynağı kaliteli bir model. Cooler Master Elite modelleri CM'nin en giriş seviye modeli. PSU'da iç yapı kalitesi de önemli. Sertifika olarak FSP'de Bronze sertifika bulunurken CM Elite'de düz 80+ bulunuyor.

Mevcut Vento kasa da kaliteli, iyi bir hava sirkülasyonu sağlıyor. Technopat YouTube kanalında sistemin incelemesi mevcut.

Eki Görüntüle 1955287

Korumalar PSU'yu daha güvenli kılar. FSP'nin o güç kaynağı kaliteli bir model. Cooler Master Elite modelleri CM'nin en giriş seviye modeli. PSU'da iç yapı kalitesi de önemli. Sertifika olarak FSP'de Bronze sertifika bulunurken CM Elite'de düz 80+ bulunuyor.

Mevcut Vento kasa da kaliteli, iyi bir hava sirkülasyonu sağlıyor. Technopat YouTube kanalında sistemin incelemesi mevcut.
Anladım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı