Technopat Yetkililerinin Çalışması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TpszTelevizyon

Kilopat
Makaleler
24
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği
Hep, şikayet, şikayet, şikayet... Bir kere de ben yorumumu dile getirmek istiyorum.

En büyük şikayet Türkçe kurallarına uymayan kişiler yüzünden geliyor. Konu açıyorlar, nerede hata yaptım ben diyorlar. Yetkili ne olduğu belirsiz adamın yazdığı yazıdan alıntı yapıyor, adam görüyor konu kapatılıyor. Şu an abartısız sessiz harfleri büyük, sesli harfleri küçük yazan nesil yetişiyor. Sizden tek istenilen şey sadece cümleye başlarken büyük harfle başlamanız, ve cümlenin sonuna nokta koymanız. Yoksa anlatım bozukluğu var diye ceza yemezsiniz. :) Devrik cümle kurduğunuz zaman ceza yemezsiniz. :)

Ayrıca uymanız gereken bazı Türkçe kuralları:
  1. Noktadan sonra boşluk bırakın.
  2. Cümleye büyük harfle başlayın.
  3. Soru işareti gibi noktalama işaretleri kullanın.
  4. -mı ve -mi gibi soru eklerini ayrı yazın.
  5. Bulunma haricindeki da eklerini ayrı yazın. Örneğin: O ekran kartından bende de var.
  6. -abilmek ve -ebilmek ekleri bitişik yazılmalıdır. Örneğin: İşlemcimi overclock edebilir miyim?
  7. Virgülden sonra boşluk bırakın.
  8. Kısaltmaları büyük harflerle yazın. (CPU, RAM, AMD gibi...)
  9. Konu başlığında nokta kullanmayın.
  10. Kalın yazmayın.

Technopat.net'te uymanızı istediğimiz bazı konular. Takdir edersiniz ki amacımız sizlere daha iyi hizmet verebilmek. Aksi takdirde ülkemizde yüzlerce çöp forum bulabilirsiniz...

1. Büyük harf kullanmayın. Büyük harf bağırmak demektir.
  2. Bir mesajı iki defa göndermeyin, yanlışlıkla gönderdiyseniz ikincisini silin.
  3. Aynı mesajı dikkat çekmek için birden fazla konunun altına yazmayın.
  4. Farklı sorularınızı var olan konu altına sormak yerine yeni bir konu açarak sorun.
  5. Sorununuz çözüldüğünde bunu nasıl çözdüğünüzü yazın. Böylece başkaları aynı konuyu hortlatmaz ve forum forum dolaşmak zorunda kalmaz. "Çözdüm" yazıp çözümü yazmamak ceza nedenidir. Çözümü yazmamak hesabınızın tamamen silinmesine neden olabilir! Technopat Sosyal'de bencil insnalara yer yok, bilgiyi paylaşacaksınız.
  6. Konu altına "Teşekkür ederim" gibi gereksiz mesajlar atmak yerine "Beğen" butonunu kullanın.
  7. Türkçe'nize özen gösterin ve Türkçe harf kullanın. Yabancı harfler ve "g" yerine "q" gibi değişiklikler yapmayın.
  8. Noktalama işaretlerine dikkat edin.
  9. Bütün sorunuzu tek bir cümle gibi yazmak yerine parçalara ayırın, anlaşılır olsun. Paragraf kullanın. Kendiniz uzun yazıları okumakta sıkılırken insanların sizin tomar halindeki yazılarınızı okumasını beklemeyin.
  10. PC'nizle ilgili bir soru soracaksanız sistemin bütün özelliklerini yazın. Bilmiyorsanız AIDA64 gibi bir program ile öğrenin.
  11. Bir bilgiyi paylaşmadan önce bilginin kaynağından güncelliğini kontrol edin. Teknoloji sürekli ilerliyor, doğru bildiğiniz yanlış olabiliyor. Kullanıcılara konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan yanlış tavsiye vermek ceza nedenidir.
  12. Diğer forumlarda açtığınız konuları Technopat Sosyal'e doğrudan kopyalayıp yapıştırmayın. Özgün bir konu açın ya da konuyu önce burada açın.
  13. Blog kısmında soru sormak yasaktır. Blog soru sorma alanı değildir.
  14. Konu başlığı konu içeriğinin özeti niteliğinde olmalıdır.
  15. Birden çok hesap açmak yasaktır. IP adresi ile tespit yapılıp hesaplar birleştirilir. Ayrıca diğer hesaplar Spam-O-Matic ile banlanır.
  16. Açtığınız konuları takip edin. Aynı soruları sürekli sormayın.
  17. Hatalı mesajı şikayet etmek yerine alıntı yaptığınızda ceza alabilirsiniz.
  18. Bir kullanıcı bir ay içerisinde en fazla 1 sistem toplama konusu açabilir. Bu aşamadan sonra açacağı sistem toplama konuları kapatılacak ve üye hesabı uyarılmaksızın silinecektir.
  19. Korsan içeriklere link vermeyiniz.
  20. Eski konuları gereksiz mesajlar atarak tekrar gün yüzüne çıkarmak ceza nedenidir.
  21. Konunuza henüz cevap gelmediyse konuya sürekli cevap atarak öncelik kazanmaya ya da dikkat çekmeye çalışmayın. Er ya da geç cevap verilecektir. Benzer şekilde kısa sürede cevap gelmeyince sitem etmek de ceza nedenidir.
  22. İmzamdaki sistem diyerek sistemi konuda belirtmemek ceza nedenidir. İmzanız değişebilir. Her soruda sisteminizi yazmak zorundasınız.
  23. İmza resmi aşırı büyük ve dikkat dağıtıcı olmamalıdır.
  24. Çok uzun konuları alıntı yapıp altına çok kısa bir mesaj yazmak ceza nedenidir.
  25. İzlediniz bir film veya oynadığınız bir oyunun sonunu hiçbir uyarı vermeden yazmak (Spoiler vermek) ceza nedenidir.
  26. Sistem toplama konularında toplanacak sistem 1 aydan daha uzun bir süre sonra toplanacaksa konu kapatılacaktır.
  27. Konu başlığında "acil", "yardım" , "lütfen" ve "içeri" gibi kelimelerin kullanımı hesabınızın silinmesine neden olabilir.
  28. Yazım kurallarını ihlal eden kullanıcıları konusunda mesaj atarak uyarmak ceza nedenidir. Bu gibi durumlarda konuyu şikayet etmeniz gerekmektedir.
  29. "Hızlıresim" sitesine yüklediğiniz bir resim sunucudan silindiğinde ceza alabilirsiniz. Resimi Imgur.com'a yüklemiş olmanız gerekirdi.
  30. 500 mesaj limitine ulaşmamış kullanıcılar, diğer kullanıcılarından Skype, Teamviewer vb. servislerden özel hizmet isteyemez.

Technopat Sosyal Kuralları | Technopat Sosyal

Son olarak, şu an ki yetkilileri, sitenin işleyişini, Technopat ekibin yaptığı haberleri çok başarılı buluyorum.

Son 1 ay zaman diliminde çok şikayet gelmeye başladı. Adamlar yardım ediyor sorun yok, ceza yediği zaman direk şikayet. Buna karşılık böyle bir şey yazmak istedim. Kendi yorumumla dile getirdim. Şu an ki sistemden kendi adıma memnunum.

Bu arada Burak Alkan varken şikayet konusu açılamıyordu(yemiyordu). :eek:
zbE5HnL.jpg
:technopat:

Şekil A:

e7kpmTo.jpg

Adam sert usta. :)

Herkes şikayet ediyor. Yarısı gereksiz bazıları ise haklı çıkıyor ama %30 haklı çıkıyordur. Technopat yöneticileri işini iyi yapıyorlar. Ben de bir aralar cezalandırılmıştım. Ama haklıydılar ve cezamı çektim. Burak Alkan gerçekten sert. Sevdim :)

Lord of the punitive is Burak Alkan. It's been awhile, we missed you :).

Konu güzel olmuşta örnek olarak şunları Türkçe dersi kıvamında olsa en azından liseye giden ilk okullular faydalanırdı.
Burak bey biraz cezaya meyilli idi ancak yinede abartıya kaçtığı olabiliyordu. Şimdi onun gibi her gelen geçene ceza versek forumda açık üye kalmazdı :D

Ceza sistemi şuan güzel gidiyor ancak nasıl eşşeğin semerini bol bırakırsan kaçar, insanlarında ceza yemediği zaman arpası fazla geliyor heralde şikayet başlıyor. Bazı yerlerde tabi haklı oldukları da var ancak özrü kabahatinden büyük sözü gibi geneli uyarı ve cezaya rağmen uymayanlardan oluşuyor.

Neyse yine burda karşı düşünenler çıkacağındna konuyu kilitliyorum, inş konu sahibinin yazdıklarından bir ders çıkarırlar da bizde size daha çok yardım edebilme zamanı bulmuş oluruz. Günümüzü konu denetimlerinde kaybettiğimizden bazı kişiler beklemek zorunda veya cevapsız sorular kalabiliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı