Technopat'a Siyaset/Politika kısmı açılmalıdır

Açılan konunun amacı; Technopat bütünlüğünü korumak, üyelerin birliğini ve beraberliğini sağlamak, muhtemel bir sosyal savaşı ve Recep Baltaş suikastini önlemek, sosyal otoritesini ve varlığını yeniden tesis etmek ve Moderasyon'un düzeni işlemesine mâni olan sebepleri ortadan kaldırmaktır.

- Ceyhun "Kenan Evren" Umut. 12 Eylül 2022.

Technopat her geçen gün büyümekte ve yalnızca bilgisayarın değil her şeyin konuşulduğu, çözümlendiği ve tavsiye talep edildiği yer haline gelmiş ve hala da gelmektedir. Böylesine kullanışlı ve bilgilendirici formda bence ''etik ve ahlak'' kuralları çerçevesinde siyasi tartışma başlığı da eklenmelidir. Siz ne düşünüyorsunuz?

Katılmıyorum ne yalan söyleyeyim, daha kullanıcı haberlerine açılan konularda bile yeterince tartışma oluyor bazılar iktidar ile doğrudan alakalı olmasa bile. Bilemedim o yüzden, forumun "arınma" ihtiyacı varsa denenir ama 😁

Ayrıca forum olarak burası birleştirici bir ortam, siyaset konuşmak kutuplaştırabiliyor insanları. Gelmez büyük ihtimal diye tahmin ediyorum.

Ben şahsen düzgün kanıtlar ile siyaset tartışması olacağını sanmıyorum. Konu belli süre sonra heykel yaptınız, köprü yaptınız vb duruma gelecektir.

Hocam başıboş bırakılırsa mutlaka öyle olur, argüman sunmayan adi mesajların önüne geçilirse günümüzden bağımsız ideoloji ve alternatif tarih tartışmaları güzel olabilir. Yine de moderatörlere getireceği ekstra yük ve ortaya çıkacak potansiyel kargaşalar yerine felsefe bölümünde tartışılabilir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı