Technopat'ın yazım kurallarının gerçek hayata faydası

Nicksizfury

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Bu foruma başladığımda sürekli yazım hatalarına dikkat etmeye çalışıyordum. Kontrol ediyordum, bir sıkıntı yok gibi gözüküyordu, ben de gönderiyordum. Ama her defasında görmediğim bir hata yüzünden geçici olarak mesaj yazma hakkım elimden alınıyordu. Ve yalan değil, inanılmaz sinirleniyordum bu duruma. Ama sonradan alıştım bu duruma. Ve garip bir şekilde alışkanlık oluştu. Mesela WhatsApp'tan bir mesaj göndereceğim zaman birine önceden hızlı hızlı noktasız, büyük harf olmadan gönderirdim direkt. Ama artık alışkanlık olmuş. Kendime diyorum ki bazen en yakın arkadaşına atıyorsun bu mesajı, bu kadar kasma. Gönder gitsin. Bak sonra senle yavaş yazıyorsun diye alay edecek, çenesinde kurtulamayacaksın. Ama yok, olmuyor. İllaki o soru işaretini, o noktayı, o büyük harfi koyacağım. Kardeşim de bu siteyi kullanıyor. O da derslerinde falan hiç noktalama işareti kullanmazdı. Artık tüm noktalama işaretlerini koyuyor. Hocaları ekstra yıldız veriyormuş. Sizin artılarınız oldu mu Technopat'taki bu sistemden?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı