Technopat'ta espri yasak mı?

rilou

Hectopat
Makaleler
1
Yasak mı espri yapmak? Aldığım uyarı:
1589559447561.png
1589559484906.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle düşünün, siz bir konuda yardım istediniz ve birisi gelip sadece espri yapıp gitti. Hoş olur mu sizce?

Konu dışı bölümlerde maksat eğlenmek, sohbet etmekse espri yapmakta sakınca yok. Mizah kategorisi de aynı şekilde, zaten orası bunun için var.

Ha, soruya cevap verirsiniz, mesajın sonuna yazarsınız ufak bir espri, o zaman çoğunlukla bir uyarı alacağınızı pek sanmıyorum. Hele ki bir de spoiler içine aldıysanız.

Yasak. Burada Türk Dil Kurumu'nu yeniden inşa ediyoruz ama 'Troll' hesapları bildirmemize rağmen onları destekliyoruz. Korsana destek vermiyoruz ama 'Dini ve Siyasi' tartışmalara dokunmuyoruz ki yorum kasılsın. Konu başlıklarını kafamıza göre düzeltiyoruz. Cümlenin anlamı değişiyor ama olsun. Dostlar işte görsün.

Ben bunun bug'ını buldum. İlk önce konuyu çözüme kavuşturmak için yazı yazıyorum. Yazının sonunda espiri yapıyorum. Haha. 😄

Konuya ve espriye bağlı. Herkes ''Konu Dışı''nda yap demiş ama o iş öyle değil. Ben çok ceza yedim ''Konu Dışı'' bölümünde ''Gereksiz Mesaj''dan dolayı. Akışa bakacaksın. Gırgır konusuysa yapacaksın. Teknik konularda zaten aklından bile geçirme. Bir de konu nereye gidiyor falan bunlara da dikkat etmen lazım. ''Konu Dışı'' olsa bile her konuya espri yazamazsın. Esprilerinde gerçeklik payı da olursa ''Gereksiz Mesaj'' olarak görülmesi daha zorlaşıyor bence. Yani bir konuya zaten herkesin bildiği bir cevabı yazmak gibi. Hem absürt hem espri hem gerçek gibi. 🤭

Geri
Yukarı