Technopat'ta Sık Açılan Konulara Cevap

Sık açılan saçma konuları engellemek çok kolay sadece kullanıcı yaşının bu kadar küçülmesinin önüne geçmek yeterli ( Yaşı küçük olanlar kullanmasın demiyorum ). Kullanıcı sayısı azalmasın diye düşünüyorlarsa yavaş yavaş forumun kullanılamaz hale gelebileceğini de düşünmeliler.

Evet dostlar hemen hemen her gün karşımıza çıkan aynı kelimeleri yazmaktan yorulduğumuz fakat yine de yazmaya devam ettiğimiz soruların toplu halini paylaşıyorum.

NOT: Araştırma yapmayı öğrenelim.

GNU/Linux Kategorisi;

• İlk defa Linux kullanacağım hangi dağıtımı önerirsiniz? --------> Linux Mint kullanın hocam.
  • Windows'u silip sadece Linux'a alışabilir miyim? --------> Denemeden nasıl bilebilirsin ?
  • Linux'da oyun oynanır mı? --------> Oynanır hocam bu soru 1000000 kere soruldu.
  • KDE mi seçmeliyim Gnome mu? --------> Tavsiyem KDE.
  • İlk defa Linux kuracağım Kali Linux kurayım mı? --------> Kurma hocam Mint kur. Önce dağıtımın sağına soluna bak bir öğren. Kali kurup işine yaramayacak pentest araçlarını ne yapacaksın.

Sağlık Başlığı;
  • Kafamda kepek var nasıl geçer? --------> Tek yapman gereken cildiye doktoruna gitmek.
  • Top oynarken elim ters döndü ne yapmalıyım? --------> Hastaneye gidip röntgen çektirmek varken neden buradasın?
  • Başım 5 saattir ağrıyor ne önerirsiniz? --------> Ağrı kesici veya hastaneye gitmek nasıl fikir?
  • Çok fazla sigara içiyorum ne yapmalıyım? --------> Bırakmaya ne dersin? Alo 171.
  • Protein tozu zararları nedir? --------> Her şeyin fazlası zarardır.
  • Bilmem kaç yaşındayım sesimi nasıl kalınlaştırırım? --------> ?
  • Elektronik sigara zararlı mı? --------> Zararlı.
  • 15 yaşındayım protein tozu kullanıyorum kas çıkar mı? --------> ?

Dijital Oyun Servisleri Kategorisi;

• Bilmem ne sitesinden Steam hesabı aldım sorun olur mu? --------> Olur hocam olur hesap satın alım ve satışı yapmayın.
  • Şu siteden 400 TL olan oyunu 20 TL gibi bir fiyata aldım hesabı geri alırlar mı? --------> Sence ?
  • Bilmem ne sitesinden 1000 TL kod aldım gönderirler mi? --------> Satın almadan önce sormak nasıl fikir ?

İnternet Erişimi Kategorisi;

• Bulunduğum bölgede port yok ne yapmalıyım? --------> Türk Telekom müdürlüğüne giderek port başvurusu yapabilirsin.
  • 100/8 paket kullanıyorum Steam'den oyun yüklerken 10 Mbps ile indiriyor sorun nedir? --------> Sorun yok indirmeye devam et.
  • 24/2 internetim var GTA 5 kaç saate iner? --------> ?

Günde 20 Kere Aynı Konuların Açıldığı Programlama/Yazılım Kategorisi;

• Programlamaya nereden başlamalıyım? --------> Forum'da sağ üstte bulunan arama yerine yazarak başlayabilirsin.
  • İngilizcem çok az program yazabilir miyim veya öğrenebilir miyim? --------> İngilizce önemli fakat öğrenebilirsin.
  • Yazılım'a ilgim var nasıl başlarım? --------> Forumda sizden önce açılmış 10000 tane olan bu konulara bakarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Konu Dışı Kategorisi;

• Korsana karşı mısınız? --------> ...
  • Tehdit ediliyorum ne yapmam gerek? --------> Velin ile polise gidip şikayetçi olmaya ne dersin ?
  • Okulda kavga ettim tutanak yedim sorun olur mu? --------> ?
  • Okuldan kaçtım müdür ismimi almış pazartesi sıkıntı çıkar mı? --------> ?
  • Odamda büyük bir böcek var nasıl dışarı çıkartırım? --------> Böcekle vs at kazanan odayı terk etsin.
  • Sevgilime ne hediye alayım? --------> Ben senin sevgilinin ne sevip sevmediğini nereden bileyim hocam.
  • Geçen yaz şortuma döktüğüm Japon yapıştırıcısını nasıl çıkartırım? --------> ?
  • 200 TL param var ne yapayım? --------> Fenere 1.5 üst oynayıp parayı 2x yaptıktan sonra saklamaya devam et.
  • Yeni açılan bilmem ne sitesinden iPhone 245 satın aldım güvenilir mi? --------> Sormadan satın almamaya ne dersin ?
  • Sanalda küfür ettim ve dava yedim ne yapabilirim? --------> İnsanca konuşmak varken neden küfür ettin ?
  • Yeşil pasaport nasıl alırım? --------> Alamazsın kardeşim. Ailende memur yok ise alamazsın. Resmi sitede ilk yazan şey bu zaten.
  • Açık liseye geçmek istiyorum iyi karar mı? --------> Hayat sizin hayatınız seçim sizin artı ve eksileri ile düşünün. Hayatta kimseye sizin hayatınızı yönetmesine izin vermeyin.

Masaüstü Bilgisayar Kategorisi;

• Frisby marka PSU aldım atam bombası etkisi yaratır mı? --------> Yaratır kardeşim.
  • Toplama bilgisayar isteyenlere Frisby PSU ve Turbox PC önerenler. --------> 🧐
X yasindayim boyum uzar mi nerede hocam?

x.png

Geri
Yukarı