Technopat'ta Windows 11'den girince logo gözükmüyor

Forumla alakalı bir sorun değil. Eklentiyi yapan geliştiricinin güncelleme yapması lazım, ayrıca geliştiricinin de güncelleme yapabilmesi için Windows tarafından bazı şeylerin ayarlanması lazım. Şu anda ayarlandı mı bilmiyorum ama ilk çıktığı zaman ayarlı olmadığından olmaması normaldi.

Ayarlandığı zaman geliştirici eklentiyi günceller, eklenti güncellenince de foruma bu özellik gelir.

Kernel sürümü aynı olsa da ayırt edilebilir. Eğer direk kernelden tanılama yaparsan Windows 10 çıkar ama User-Agent öyle mi yapıyor, bilmiyoruz.
Hayır. Hiçbir tarayıcı User-Agent bilgisinde işletim sisteminin çekirdek sürümü hariç bir bilgi tutmaz. O yüzden de User-Agent ile işletim sisteminin ayırt edilebilmesi için çekirdek sürümlerinin farklı olması gerekir. Windows 11'in çekirdek sürümü de Windows 10 ile aynı olduğu için tüm siteler Windows 11'i Windows 10 olarak görmekte. Bunun bir çözümü de yok. Ancak Microsoft, çekirdek sürümünü değiştirirse ayırt edilebilir.

Hayır. Hiçbir tarayıcı User-Agent bilgisinde işletim sisteminin çekirdek sürümü hariç bir bilgi tutmaz. O yüzden de User-Agent ile işletim sisteminin ayırt edilebilmesi için çekirdek sürümlerinin farklı olması gerekir. Windows 11'in çekirdek sürümü de Windows 10 ile aynı olduğu için tüm siteler Windows 11'i Windows 10 olarak görmekte. Bunun bir çözümü de yok. Ancak Microsoft, çekirdek sürümünü değiştirirse ayırt edilebilir.

İşte aradığım cevap, teşekkürler tam demek istediğimi yazmışsınız.

Geri
Yukarı