Technopat'tan herkese merhaba ben Recep Baltaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
KVKK'ya göre suç değil mi verileri tamamen silme seçeneğinin sunulmaması. GDPR'a göre kesinlikle bu seçeneğin sunulması ve uygulamanın sitenin bir yerinde görünür olması gerekiyor. Yok bize mail at öyle sileriz tarzı bir tutum tutamamaları gerekiyor.

Bu arada şu an Android uygulama marketindeki Technopat uygulaması kural ihlalinden dolayı kaldırılması lazım. Verileri silme özelliğini sunmak zorundasınız.
Kişisel verileri yok etmeme suçunun cezası, 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası verilir (TCK md.138/1). Kişisel verileri yok etmeme suçunun konusu Ceza Muhakemesi Kanunu hükümlerine göre ortadan kaldırılması veya yok edilmesi gereken bir veri ise, verilecek ceza bir kat arttırılır.

GDPR'a göre yaptıkları suç KVKK'ya göre öyle mi bilmiyorum. Ama KVKK'yı çiğniyorlarsa şikayet edilmesi gerekiyor. Artık App Store direkt hesap silme özelliği sunmayan uygulamaları mağazaya kabul etmiyor. Google'da mağazaya kabul etmiyor. Technopat'ın uygulaması raporlanırsa marketten kaldırılabilir.

Kişisel verileri yok etmeme suçunun cezası, 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası verilir (TCK md.138/1). Kişisel verileri yok etmeme suçunun konusu Ceza Muhakemesi Kanunu hükümlerine göre ortadan kaldırılması veya yok edilmesi gereken bir veri ise, verilecek ceza bir kat arttırılır.

Evet KVKK'ya göre suç. Hesabı kapatıyoruz lafına anonimleştirmek yasal değil. Hesap silmeyi zorlaştırmaları da GDPR'a göre suç olması lazım. Yani direkt siteden erişebilmemiz lazım o seçeneklere

Kvkk'nin sitesinden aldım.

Dosya Ekleri

• IMG_1769.png
    IMG_1769.png
    207,1 KB · Görüntüleme: 157
GDPR'a göre yaptıkları suç KVKK'ya göre öyle mi bilmiyorum. Ama KVKK'yı çiğniyorlarsa şikayet edilmesi gerekiyor. Artık App Store direkt hesap silme özelliği sunmayan uygulamaları mağazaya kabul etmiyor. Google'da mağazaya kabul etmiyor. Technopat'ın uygulaması raporlanırsa marketten kaldırılabilir.

Evet KVKK'ya göre suç. Hesabı kapatıyoruz lafına anonimleştirmek yasal değil. Hesap silmeyi zorlaştırmaları da GDPR'a göre suç olması lazım. Yani direkt siteden erişebilmemiz lazım o seçeneklere
GDPR (Genel Veri Koruma Tüzüğü), Avrupa Birliği'nde kişisel verilerin işlenmesini ve bu verilere ilişkin birey haklarını düzenleyen bir mevzuattır. GDPR'nin 17. maddesi, "unutulma hakkı" olarak bilinen bir ilkeyi içerir. Bu ilkeye göre, veri sorumluları, kişisel verilerin belirli şartlar altında silinmesini sağlamakla yükümlüdür.

GDPR'e aykırı olarak kişisel verileri silmeme veya silme taleplerine uymama durumu, ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu durum, bir suç olarak değil, GDPR kurallarına uyumsuzluk nedeniyle idari para cezalarına maruz kalma ve itibar kaybı gibi sonuçlara yol açabilir. GDPR çerçevesinde idari para cezaları, ihlalin niteliğine ve büyüklüğüne bağlı olarak belirlenir.

Bu nedenle, işletmelerin ve veri sorumlularının GDPR kurallarına uyumlu bir şekilde kişisel veri işleme, saklama ve silme politikalarını benimsemeleri önemlidir.

İslam devleti falan diye fantazileri, ıslak rüyaları hayalleri olanları, reşit olmamışların evliliğini destekleyenleri görünce Recep Baltaş ne kadar haklıymış ve az söylemiş de mi? Bir iki kemik attım olta attım hemen geldiler. İslam devleti kurulacak diyen, çocukların evliliğini destekleyen şeyler.
Recep Baltaş haklı mı yani?
1701154421879.png1701154438160.png1701154482763.png

Bu mesajlara "haklıdır" diyenler yarın değerleri yok edildiğinde de aynı tepkiyi göstersin. 1945 iktidarı yok, tedbirinizi alın 😃. Açık açık filistin halkına yapılan zulümün müslümanlara da yapılacağını söylüyor "arap-israil savaşlarından bu yana hep israil saldırıyor" ve siz pişkin pişkin "haklıymış, düşünce özgürlüğü vb." diyorsunuz. Fakat 10 Kasım'da bir kişi saygı duruşuna geçmediğinde çirkinleşmeye başlıyorsunuz. Sizin bu bel bağladığınız saçma ideolojiniz yavaş yavaş yok oluyor, tutunacağınız dal kalmayacak yakında. İşte o zaman defolup İsrail'e gidebilirsiniz.

Ben inandığım kitabı okumadığımı söyledim mi? Elbet eskisi gibi burada bir İslam devleti kurulacak. O kurulduğunda seninle görüşmek isterim. Hepimizin iyiliği için en iyisi bu olacak.
Osmanlı hep burasıydı ve öyle de kalacak. Değişen tek şey saltanattan cumhuriyete oldu. Hala aynı devlet, hala aynı müslüman millet. Bazı yunan asıllılar ses çıkarsa bile bu durum değişmeyecek. Türkiye ismi de yeni değil 12. yüzyıldan beri Batı bize "Türkiye" diye hitap eder.

Recep Baltaş haklı mı yani?
Eki Görüntüle 2033771Eki Görüntüle 2033772Eki Görüntüle 2033773

Bu mesajlara "haklıdır" diyenler yarın değerleri yok edildiğinde de aynı tepkiyi göstersin. 1945 iktidarı yok, tedbirinizi alın 😃. Açık açık filistin halkına yapılan zulümün müslümanlara da yapılacağını söylüyor "arap-israil savaşlarından bu yana hep israil saldırıyor" ve siz pişkin pişkin "haklıymış, düşünce özgürlüğü vb." diyorsunuz. Fakat 10 Kasım'da bir kişi saygı duruşuna geçmediğinde çirkinleşmeye başlıyorsunuz. Sizin bu bel bağladığınız saçma ideolojiniz yavaş yavaş yok oluyor, tutunacağınız dal kalmayacak yakında. İşte o zaman defolup İsrail'e gidebilirsiniz.

Osmanlı hep burasıydı ve öyle de kalacak. Değişen tek şey saltanattan cumhuriyete oldu. Hala aynı devlet, hala aynı müslüman millet. Bazı yunan asıllılar ses çıkarsa bile bu durum değişmeyecek. Türkiye ismi de yeni değil 12. yüzyıldan beri Batı bize "Türkiye" diye hitap eder.

Bir avuç azgın azınlıksınız rejim düşmanı olan. Gençliğe hitabedeki "durumlar" yaşandığı için sesiniz fazla çıkıyor sadece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı