Technopat'tan herkese merhaba ben Recep Baltaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Madem bu kadar önemli bir ismi kovuyorsunuz, o halde "Hesabı nasıl silerim?" başlıklı bir konuyu sabitleyin ki aramak zorunda kalmayalım. Bu nasıl bir vizyonsuzluk arkadaşlar?

Recep Baltaş olmadan bu sitenin pek bir esprisi kaldığını düşünmüyorum. Kendine iyi bak Technopat iyi Sosyaller.

Peki Recep Baltaş varken ne gibi değişiklikler oluyordu? Sorduğunuz sorular veya açtığınız konulara hep Recep bey mi cevap veriyordu yoksa burada bulunan üyeler mı?

Buranın ön yüzü idi bu doğru. Yapılan duruma göre ve verilen tepkilere göre mesela.

Technopat bitmiştir.
Hesabımı kapatıyorum.
Başka forum kurulsun.
Gibi ifadeler, konu İsrail ve Filistin ise İster İsrail'i savunan ister Filistin'in savunan bir kişi veya kişiler için bile belki bu kadar tepki toplanmamıştır ve denilen yapılmamıştır.

Bu vesile ile hayatta bizi belli bir konuma getirip belli bir kitleye hitap edip güzel yerlere getirdiği gibi, yaptığımız veya sergiledigimiz bir davranıştan ötürü işimizi, sevenimizi, bunca yıllara rağmen tek bir yazı ile kaybedebileceğimizi gördük.

Sayın @Recep Baltaş, Umarım bundan sonra sergilediğin ve aldığın kararlar seni incitmez. Hayatında başarılar diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışanlarının düşüncelerinden dolayı işinden eden bir forumu savunamam, daha fazla da kullanmak istemem. Umarım bu site bu kararından ötürü hak ettiği sonu kısa zamanda yaşar.

Peki Recep Baltaş varken ne gibi değişiklikler oluyordu? Sorduğunuz sorular veya açtığınız konulara hep Recep bey mi cevap veriyordu yoksa burada bulunan üyeler mı?

Buranın ön yüzü idi bu doğru. Yapılan duruma göre ve verilen tepkilere göre mesela.

Technopat bitmiştir.
Hesabımı kapatıyorum.
Başka forum kurulsun.
Gibi ifadeler, konu İsrail ve filistin ise ister İsrail'i savunan ister Filistin'in savunan bir kişi veya kişiler için bile belki bu kadar tepki toplanmamıştır ve denilen yapılmamıştır.

Bu vesile ile hayatta bizi belli bir konuma getirip belli bir kitleye hitap edip güzel yerlere getirdiği gibi, yaptığımız veya sergiledigimiz bir davranıştan ötürü işimizi, sevenimizi, bunca yıllara rağmen tek bir yazı ile kaybedebileceğimizi gördük.

Sayın @Recep Baltaş, umarım bundan sonra sergilediğin ve aldığın kararlar seni incitmez. Hayatında başarılar diliyorum.

Çok yazı yazmam, genelde siteye kayıt olmadan veya giriş yapmadan çok eskiden beri takip ettiğim üyelerini olumlu bulduğum bir forum ve bir kuruluştu ancak güzel insan "succession" dizisi çekmiyoruz. Yani kurucu üyesi olan bir kişi ile yollarını ayırıyorsan kurucu olduğun ürün, firmada gider. Kamuoyu açıklamasını kim yazdıysa mum dikmek gibi olmuş. Bari bir avukata yazdırsaydınız. Ha bunu avukat yazmışsa yeni mezun olmuş derim. Ömrümde ilk defa görüyorum kurucusu olduğun, temel taşını attığın yerden ayrılıyorsun veya yönetim kurulu seni ayırıyor, firma ve isim kalıyor. Kimseyi savunmuyorum ancak temel taşını attığın yöneticiyi, kurucu üyesini atıyorsan bir zahmet de isim ve firma değişikliğine gidersin. Bu derece ağır karar alıyorsan "Hamama giren terler"...

Çok yazı yazmam, genelde siteye kayıt olmadan veya giriş yapmadan çok eskiden beri takip ettiğim üyelerini olumlu bulduğum bir forum ve bir kuruluştu ancak güzel kardeşim "succession" dizisi çekmiyoruz. Yani kurucu üyesi olan bir kişi ile yollarını ayırıyorsan kurucu olduğun ürün, firmada gider. Kamuoyu açıklamasını kim yazdıysa mum dikmek gibi olmuş. Ömrümde ilk defa görüyorum kurucusu olduğun temel taşını attığın yerden ayrılıyorsun veya yönetim kurulu seni ayırıyor firma ve isim kalıyor. Kimseyi savunmuyorum ancak temel taşını attığın yöneticiyi kurucu üyesini atıyorsan bir zahmette isim ve firma değişikliğine git.
Steve Jobs gibi bir adam gittiğinde bile Apple'a bir şey olmadı. Olması olmamasından iyiydi ama o haliyle de yürürdü. Bu perde arkasında tek bir isim yok. Olması gereken yapıldı ki forum her türlü işlemeye zaten devam eder. Tüm olayı Sn. Baltaş'a bağlamak diğer arkadaşların emeklerine ayıp etmek olur.

En basitinden konuları düzenleyen modlara kadar bir emek var ortada. Onlara hürmeten foruma hiçbir şey olmayacağını düşünüyorum. Yeni yıla kalmadan unutulur.

Bu olay Recep'in canını çok sıkar, kendisini anlayabiliyorum. Talihsiz açıklamaları yüzünden 1 sefer geldiği hayatının en verimli senelerini harcadığı platformdan ayrılmak onun için de kolay olmasa gerek ancak bu açıklamalar en köklü firmaların bile sonunu getirecek türdendi, bunu da kabul etmek gerek. Biraz daha yuvarlak dilli olmak gerek. Kendisi bir entelektüel, ona da bu yakışırdı.

Yoksa teknoloji anlamında derya deniz birisi, bundan 10 sene önce belki bir iş arkadaşım ile aynı işyerinde çalışmışlar. O bile söylerdi ara sıra o çocuğun teknoloji merakını çok kıskanırdım diye.

Evet Recep!

Son düzenleme:
Kılıf diyerek geçiştirmek de sizin gibi dar kafaların işi. Bu iki iddiaya da senin hafsalanın almayacağı miktarlarda argümanla açıklama yapabilirim ki şimdiye kadar bunu yapanlar tonla var. Fakat at gözlüğü bazı şeyleri engeller işte. Seni bu mesaiye layık görmedim oğuzcuk, bu iki yanıtıma seni layık gördüğüm için bile artık neye inanıyosan ona şükret. Hadi yine iyisin

Hesabımı derhal kapatın! Bu sitede bu saatten sonra üyeligimin olmasını istemiyorum! Buranın Donanım Arşivi'nden farkı kalmadı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı