Tecno Spark GO 2023 Pişmanlığım

mzcn

Centipat
Daha fazla  
Teknosa gibi teknoloji marketlerinde 4700 TL'ye satılan Tecno Spark GO 2023 model cihazı ikinci telefon olarak A-101'den 3999 TL'ye satın aldım.

İkinci telefon olduğu için tek amacım gelen SMS ve WhatsApp mesajlarını görmekti. Biraz da YouTube izler, Lichess'ten satranç oynarım diye düşünmüştüm.

Telefonu ilk açtığımda aşırı derecede kasıyordu. Kullanılamayacak kadar bir kasma vardı. iPhone 14 kullandığım için büyük ihtimalle bana böyle gelmiştir diye düşünmüştüm ama 3 günlük kullanım sonunda telefonun çöp olduğunu anladım. Tuşlu telefon net olarak daha iyi diyebilirim.

Öncelikle YouTube'dan açtığım her video 360p olarak açılıyor. Her seferinde 720P'ye kendim yükseltmek zorunda kalıyorum. 720P'de de kasıyor üstelik.

25 MB boyuta sahip satranç oyununda bile hamle yaptığınızda animasyonlar takılıyor. Ses kalitesi falan da çöp yani.

Hepi topu 4K verdim farkındayım fakat telefon 4 günün sonunda kullanılamaz hale geldi. Bildirim ekranı bile telefonu yeniden başlatmayınca görünmez hale geldi. Yeniden başlatma işlemi 4-5 dakika sürüyor bu arada.

En sonunda iade etmek için götürdüm. Küçük çaplı bir problem yaşadık. Biz sattık gerisine karışmayız gibisinden bir üslupla konuşulunca ben de sinirlendim biraz sert yaptım. Ardından bölge müdürü iletişime geçti benimle ve aynı telefonu almak isteyen başka şubedeki personellerden birine 500 lira altına sattım ve kurtuldum.

İkinci hattımı takmak için de üstüne para ekleyerek Redmi Note 12 Pro 5G aldım. Kısa ve sancılı süreç böylece bitti. Siz siz olun bulaşmayın derim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı